Як OnlyFans став головним сайтом року. І дуже прибутковим бізнесом

Кількість безплатного порно в інтернеті далі зростає, але феноменом 2020 року став сайт з можливістю передплатити ексклюзивний контент від блогерів — OnlyFans. І хоча на OnlyFans можна знайти не тільки відвертий контент, саме adult-блогери стали його візитною карткою.

У 2020-му сервіс заробив 300 мільйонів доларів і створив безліч тем для дискусій: від захисту інтелектуальної власності креаторів до бекграунду засновників платформи. DTF Magazine розповідає історію сайту, який одні називають порятунком року, а інші просять закрити.

Зміст:


Аманда Черні починала кар’єру, знімаючись для Playboy, але по-справжньому відомою стала завдяки застосунку Vine. У 2013-му на платформі з шестисекундними роликами народилася плеяда нових блогерів, а Аманда стала однією з головних зірок з чотиримільйонною аудиторією. Тепер у неї 25 мільйонів підписників в Instagram, вона давно не знімається для Playboy і називає себе радше акторкою, ніж моделлю. Але навіть з такою аудиторією Черні не встояла перед можливістю заробити на OnlyFans.

Там за 520 доларів Аманда додасть вас до закритого чату, у якому поділиться ексклюзивним контентом. Не минуло й місяця після реєстрації її акаунту, як на Reddit користувачі пропонують «скинутися» на таку передплату й поділитися отриманими знімками та відео одне з одним. Найімовірніше, цей контент виявиться у вільному доступі.

Аманді не надто це зашкодить: її капітал оцінюють у сім мільйонів доларів, а фото з оголеною моделлю вже є в інтернеті. Щоправда, так пощастило не всім блогерам на платформі. Захист інтелектуальної власності — тільки одне із серйозних питань до OnlyFans.

Що таке OnlyFans?


На OnlyFans креатори можуть ділитися контентом, як і на будь-якій іншій платформі або в соцмережі. Але можливості монетизації — одна з головних відмінностей сервісу: блогери можуть установити платний доступ до свого акаунту (від 5 до 50 доларів на місяць). 20% від вартості передплати отримує платформа, 80% — блогер. Тому сайт часто порівнюють з Patreon, але вивести гроші з OnlyFans складніше: щоб установити пейвол на акаунті, треба надати своє фото та міжнародний паспорт для верифікації.

Досить жорсткі вимоги пов’язані з ліберальнішим ставленням до відвертого контенту. На OnlyFans не заблокують за публікацію фото з оголеними грудьми, оголеним тілом або порно. Обмеження є, але вони зіставні з цензурою повноцінних порносайтів.

Порно можна знайти й у Twitter, але для OnlyFans саме adult-контент став основним джерелом монетизації. За оцінкою маркетингового директора платформи Стіва Піма, частка креаторів таких матеріалів становить 60%. Порносайтом OnlyFans називають не тільки журналісти та критики, а й самі користувачі платформи. Блогерка Nakedbakers, яка випускає на YouTube відео з порадами щодо ведення акаунту на OnlyFans, каже, що монетизувати на платформі вдасться переважно еротичний контент.

Настя (для зручності назвемо так Nakedbakers) не показує обличчя й не розкриває імені, але веде свій акаунт досить розкуто. Мова не тільки про відвертий контент: його на OnlyFans можна знайти навіть у безплатних акаунтах. Вона досліджує свою сексуальність з увімкненою камерою, багато розмірковує й запрошує користувачів пройти цей шлях разом з нею.

Скриншот из публичного видео Nakedbakers

Дівчина починала з ідеї кулінарного шоу з оголеними ведучими, а через певний час за додаткову плату стала ділитися відео, де вона мастурбує й використовує секс-іграшки. Настя усвідомлено дійшла до OnlyFans, відверто розповідає про свої враження від ведення акаунту й принаймні має абсолютно органічний вигляд: танцює під Little Big з оголеними подругами й записує з ними фанові відео, у яких оцінює члени.

Заробіток Насті залежить не тільки від OnlyFans: у неї майже 2000 передплатників на Patreon, які приносять їй щонайменше 20 000 доларів на місяць. Настя не прив’язана до однієї платформи й не прийшла на OnlyFans заробити грошей на оплату оренди. Але не всі блогери на OnlyFans у такій самій ситуації.

Хто реєструється на OnlyFans


На OnlyFans немає списку або рейтингу акаунтів, на які можна підписатися, а рекомендації обмежені невеликим віконцем на головній сторінці з незрозумілим алгоритмом вибору профілів. Без прямого покликання або ніку знайти акаунт блогера неможливо. Блогерів знаходять через інші соцмережі: Instagram заборонив покликання на OnlyFans, тож частіше використовують Twitter або Reddit.

Одним з перших на Reddit можна знайти OnlyFans-акаунт порноакторки. 20-річна Юлія Романова (у порно відома як Eva Elfie. — Прим. DTF Magazine) за два роки стала однією з головних зірок Pornhub, тому набрати аудиторію на OnlyFans їй було нескладно.

За дев’ять доларів можна дістати доступ до персоналізованішого контенту від Юлі, ніж просто порно з її участю. На одній з фотографій оголена Єва уточнює, чи може вона сісти передплатнику на обличчя, на іншому відео — мастурбує перед камерою телефона.

Крім фоловерів акаунту, ці відео нікому не доступні, і така ексклюзивність приваблює аудиторію OnlyFans. Можна бути підписаним на блогера в Instagram та інших соцмережах, стежити там за його публічним життям, а вже на OnlyFans отримати від нього відвертіший контент.

Деякі блогери активно спілкуються зі своєю аудиторією в особистих повідомленнях — така персоналізація ліпше монетизується. За словами CEO OnlyFans Тіма Стоклі, саме особисте спілкування з передплатниками виокремлює найуспішніших блогерів на платформі.

Якраз широкі можливості монетизації приводять на OnlyFans дорослий контент. Крім платної підписки, у блогерів є інша опція — установити ціну на певні пости або фото в особистих повідомленнях. Можна продати ексклюзивне еротичне відео для відданого фаната, у якому називати його на ім’я за кілька сотень доларів. Або ж просто збирати донати.

Скільки можна заробити на OnlyFans


На одному пості з оголеними грудьми Юлія Романова заробила 1200 доларів за два дні. Але навіть відомій порноакторці не завжди вдається отримувати такий дохід. Відео, де Юля мастурбує в душі разом з іншою відомою акторкою, Джією Ліссою (Юлією Чирковою), зібрало лише 150 доларів на донатах.

Такий докладний опис результатів монетизації та змісту роликів тут не випадково: навколо OnlyFans сформувався образ платформи, де відносно нескладно отримати хороший дохід за свої «нюдси». Історії про куплені будинки й великі суми, зароблені за допомогою OnlyFans, приводять на сайт дедалі більше дівчат і хлопців.

Можливості монетизації компенсуються складністю залучення трафіку на сторінку блогера. Для Романової OnlyFans — це ще одна платформа, на яку вона приводить уже наявну аудиторію. Для блогерів без навичок і бази фоловерів ведення акаунту на OnlyFans стане першим підприємницьким досвідом з усіма супутніми ризиками й труднощами. Про це в коментарі ID каже й вебкаммодель Ромі Чейз:

«Стільки дівчат думають, що вони просто роздягнуться й дивитимуться, як капають гроші. Вони вважають, що це легкий спосіб заробити, але помиляються. Якщо все зробити правильно, то справді можна розраховувати на гарний прибуток, але, як і з іншими сферами, ти сам собі начальник, ніхто тебе не мотивуватиме. Це важка праця».

На OnlyFans і курсах з ведення сторінок на adult-платформах Чейз заробляє в середньому 10 000 доларів на місяць.

Під відео YouTube-блогерки Майкали Самонтрі, у якому вона дає поради щодо ведення OnlyFans, можна знайти сотні коментарів від вдячних дівчат і хлопців з їхніми ніками на OnlyFans. Сама Майкала заробляє на платформі приблизно 8000 доларів на місяць.

Однак матеріали, опубліковані на OnlyFans, можуть виявитися у вільному доступі: користувачі Reddit публікують контент популярних блогерів на форумі, та й в OnlyFans уже траплялися витоки. «Уявіть, ніби ваш найгірший знайомий дізнається, що ви виконуєте роботу, пов’язану з сексом. Як ви почуватиметеся?» — каже OnlyFans-блогерка Мері Ма в коментарі Mashable.

Схожу ситуацію в грудні 2020-го обговорювали в американських медіа: медпрацівниця Лорен Квей паралельно з основною роботою вела акаунт на OnlyFans. Вона хотіла заробити трохи більше, ніж отримувала в клініці. Цю історію розповіло видання New York Post.

Як з’ясувалося пізніше, журналісти вивідали особисту інформацію Квей та опублікували її без згоди власниці, по суті, зробивши аутинг. Квей пощастило: замість цькування на її захист стали не тільки інтернет-користувачі, а й політики. В інтерв’ю для Rolling Stones Лорен розповіла, що після розмови з журналістом New York Post їй довелося зробити приватними сторінки в усіх соцмережах і попередити роботодавця, щоб захистити свою репутацію.

Секс і досі продає? І хто стоїть за OnlyFans


Кадр з фільму «Пляжні щури»

У 2020-му користувачі OnlyFans витратили там два мільярди доларів. За даними The Information, виторг компанії становить 20% від цієї суми — 400 мільйонів доларів, а прибуток — 300 мільйонів доларів. Прибутковість пов’язана з тим, що OnlyFans — такий самий сервіс з передплатою, як і Netflix, але у творців OnlyFans майже немає великих статей витрат, вони не витрачають грошей на створення і ліцензування контенту (це роблять самі блогери).

OnlyFans 2020 року:

90

мільйонів користувачів

1

мільйон креаторів

мільярди доларів витратили користувачі на сайті

Витрати компанії пов’язані переважно з операційною діяльністю і зарплатами 350 працівників. За словами CEO і засновника OnlyFans Тіма Стоклі, станом на грудень 2020 року платформою користується мільйон креаторів, яким за місяць виплачують більше ніж 200 мільйонів доларів, і 90 мільйонів передплатників.

Це означає, що до кінця 2020-го місячний оборот OnlyFans мав би становити приблизно мільярд — половину всього обороту компанії за попередній рік. Такого результату команда проєкту домоглася за чотири роки й без залучення коштів від зовнішніх інвесторів.

Успіх не випадковий. У творця OnlyFans Тіма Стоклі є бекграунд в інвестиційному банкінгу та створенні порносайтів. Але ключовою фігурою в розвитку OnlyFans став уродженець Одеси Леонід (Лео) Радвінський. У 2018 році він викупив 75% OnlyFans, і з того моменту сайт став зростати.

За інформацією видання Baza, Леонід переїхав у США, коли йому було шість, і майже всю свою кар’єру пов’язав з порноіндустрією. Він створив один з найвідоміших сайтів для вебкаммоделей — MyFreeCams, активно спонсорує порнопремії та пресу.

Про Леоніда важко знайти інформацію в інтернеті: він ретельно за цим стежить. У вільному доступі є лише кілька його фото, а LinkedIn каже, що Леонід — венчурний інвестор, філантроп і технологічний підприємець. Ні слова про порно.

І Лео, і Тім побудували кар’єру на професійній роботі з трафіком і зв’язали свою діяльність з порно. Об’єднавши свій досвід, лише за два роки вони зробили OnlyFans одним з головних феноменів в інтернеті: 200 мільйонів сеансів на місяць і маржинальність бізнесу 75%.

Uber у світі порно


Після кризи 2008-го Airbnb та Uber створили індустрію гігпрацівників, тобто тимчасових, що використовують платформу й отримують дохід від її трафіку та клієнтів. Якщо ви втратили роботу, то можете почати таксувати або здавати в оренду кімнату у своїй квартирі туристам. Єдина відмінність від звичайної роботи — у вас немає майже ніяких прав і захисту. Ні медичного страхування, ні відпустки, ні зобов’язань від роботодавця.

OnlyFans можна назвати Uber у світі порно. Сайт отримав величезний трафік саме 2020-го, коли світ зачинився у своїх квартирах і багато хто втратив роботу. Зареєструвавшись на OnlyFans й активно просуваючи свій акаунт, можна заробляти з дому, використовуючи тільки своє тіло та креатив.

Але якщо розглядати OnlyFans як платформу для гігпрацівників, то її засновникам також варто ставити відповідні запитання. OnlyFans — це хороший бізнес і поганий продукт.

Сайт працює повільно, від його дизайну віє 2000-ми, системи рекомендацій немає. Інший ключовий момент — в OnlyFans немає застосунку. І не тільки через сувору модерацію в App Store і Google Play, а й тому, що ці магазини забиратимуть собі комісію з транзакцій. Монетизація трафіку — головне завдання творців сайту, і саме з ним вони чудово дають собі раду.

Чи експлуатує порноіндустрія дівчат і чи мають існувати порносайти — окрема дискусія. Попит на порно нікуди не зникне, значно цікавіше, хто та як рухає цю індустрію вперед.

Якщо ви потрапите в аварію в Uber, компанія постарається вам допомогти, але зрештою все одно скаже, що ДТП — відповідальність водія. Саме завдяки такому підходу стартап з виклику таксі може зростати так швидко: Uber лише з’єднує водія та пасажира, але не регулює їхніх відносин.

Така сама історія з OnlyFans. Засновники платформи надають зручні інструменти, щоб перейти від блогера до творця adult-контенту й почати на цьому заробляти. Але якщо фото блогера злили у відкритий доступ, якщо він не зміг дістати бажаного відгуку й заробітку, це його особисті проблеми.

В OnlyFans уже були злиття: у відповідь на витік трьох мільйонів фото й 750 годин відео користувачів пресслужба лише сказала, що в компанії не знайшли проблем у технічній частині платформи.

Кадр із серіалу «Ейфорія»

OnlyFans і стигматизація секс-працівниць


Великий трафік і можливість обмежувати контент тільки для своїх фанатів залучають на платформу не тільки секс-працівниць і блогерів, а й зірок.

Головний скандал 2020 року навколо OnlyFans — реєстрація на сайті американської акторки Белли Торн. За день Белла змогла заробити мільйон доларів і цим викликала гнів творців відвертішого контенту. Вони звинувачували Беллу в косплеїнгу їхньої діяльності, адже для них OnlyFans — одне з небагатьох джерел заробітку не тільки через коронавірус, а й через кримінальну відповідальність за секс-послуги. Пізніше Торн попросила пробачення, зазначивши, що всю свою кар’єру боролася зі стигматизацією секс-послуг.

Саме в контексті ігнорування цієї проблеми найчастіше критикують зірок, які створюють акаунти на OnlyFans.

Трейлер документального фільму Nudes4Sale про OnlyFans від BBC

Попри популярність OnlyFans, у США проституція досі нелегальна, й учасники цього ринку наражають себе на небезпеку не тільки від клієнтів, а й від правоохоронних органів. Дебати про важливість декриміналізації секс-роботи тривають роками: противники кажуть, що ця індустрія експлуатує слабких, а прихильники — що заборона цієї діяльності призводить до ще більших загроз для секс-працівниць. За декриміналізацію виступають не тільки активісти, а й політики, зокрема Камала Гарріс, яка вже наприкінці січня стане віцепрезиденткою США. Можливо, це призначення виведе дискусію на новий рівень.

OnlyFans дає змогу заробляти за допомогою публікування дорослого контенту, а це означає, що платформа безпосередньо залучена в індустрію секс-послуг. Компанія заробляє на секс-працівницях, але ніяк не бере участі в рухах за зниження стигматизації навколо цієї сфери. За словами OnlyFans-креаторів, навіть на платформі досі є градація: одні не публікують інтимних фото й засуджують тих, хто готовий оголюватися; adult-блогери поблажливо дивляться на стриптизерів, а останні — на тих, хто займається проституцією.

Присутність на OnlyFans знаменитостей могла б не тільки залучити ще більше трафіку на платформу, а й сприяти захисту її користувачів. У серпні 2020 року 645AR і FKA twigs випустили кліп Sum Bout U, за сюжетом якого співачка зареєструвала обліковий запис на сайті onlycamzzz і публікує там відвертий контент. Кліп став частиною кампанії FKA twigs для допомоги секс-працівницям, які постраждали від COVID-19.

Також на OnlyFans можна знайти акаунти реперів Swae Lee і Tyga, але найвідомішою знаменитістю на платформі стала Cardi B. Вона зареєструвалася на OnlyFans, щоб ближче спілкуватися з фанатами, поки її тури й концерти на паузі. Cardi B не публікує інтимного контенту і використовує платформу тільки для тіснішого спілкування зі своєю аудиторією.

На відміну від FKA twigs, про секс-працівниць на платформі Cardi висловлюється дещо холодніше: «Люди використовують цей сайт не так, як я. Хоч би що вони робили на платформі, у мене з цим немає проблем. Якщо ти заробляєш гроші й підтримуєш свою сім’ю за всяку ціну… Мені все одно. Це твоя прерогатива, я тебе не засуджую. Мені однаково».

Навколо OnlyFans зібралася лояльна спільнота: блогери в Telegram-чатах домовляються про взаємну рекламу, а підписники шукають нові профілі на NSFW-сабредитах. OnlyFans бере меншу комісію, ніж вебкамсайти (20% vs 40%), і дає більше можливостей для персоналізованого спілкування з аудиторією. «На OnlyFans на вас підпишеться 10 000 осіб, тоді як в Instagram — 1 000 000. Але ці 10 000 будуть вашими справжніми фанатами», — каже Тім Стоклі, СЕО OnlyFans.

Поки adult-блогери дякують OnlyFans за можливість заробляти більше й допомагають одне одному набирати аудиторію, творці платформи навмисне ігнорують один з головних драйверів зростання їхнього бізнесу. У розділі «Як це працює» є навіть калькулятор розрахунку заробітку на OnlyFans, але немає жодної згадки про особливості публікування відвертого контенту в інтернеті.

Творці OnlyFans побудували прибутковий бізнес на контенті своєї аудиторії, але стоять осторонь проблем, з якими стикаються й adult-блогери, і секс-працівниці. Підтримувати кампанії як проти цькування в інтернеті, так і за декриміналізацію секс-послуг могли б і зірки, і самі творці OnlyFans. Поки що для перших це ще одна соціальна мережа, для других — прибутковий бізнес, а всі ризики й відповідальність беруть на себе найнезахищеніші користувачі сайту, які забезпечують йому і контент, і трафік.

Обкладинка: кадр з документального фільму Nudes4Sale від BBC


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis