«Якщо він мене не слухатиметься, я його випатраю»: Хідео Коджіма про штучний інтелект

Під час інтервʼю на нью-йоркській премʼєрі документального фільму Hideo Kojima: Connecting Worlds у геймдизайнера Хідео Коджіми спитали про те, як він ставиться до штучного інтелекту, пише GamesRadar. На думку автора ігор  Metal Gear та Death Stranding, «ШІ не має замінити людей як головних творців мистецтва». Водночас він не проти використання ШІ та вірить, що людина здатна контролювати, як саме використовувати ШІ

Коджіма також не вірить, «що ШІ зможе перевершити людину». «Якщо колись ШІ і розвинеться до такого рівня, що мені доведеться співпрацювати з ним, то у разі невиконання моїх команд, я його випатраю», — додав дизайнер.

Але наразі Коджіма не бачить великого сенсу у використанні ШІ та як приклад навів команду з 600 розробників високобюджетної гри, яку через ШІ скоротили до 300.

«Якщо ви матимете 300 розробників та ШІ замість 600 розробників, можливо, це значно прискорить робочі процеси. Але творець муситиме розповідати ШІ що робити, і це відніматиме купу часу. Мені здається, на нас чекає захопливе майбутнє. І я б ще спробував зробити ШІ геймером, щоб він допоміг мені стати ще крутішим, розумієте? Але на цьому моменті ви мали б посміятися», — розповів Коджіма.

Документальний фільм Hideo Kojima: Connecting Worlds присвячений роботі Коджіми та створенню незалежної студії Kojima Productions і креативним процесам її команди.

У фільм також знялися друзі Коджіми, які у різний час долучалися до його проєктів: режисери Гільєрмо дель Торо, Ніколас Віндінг Рефн («Драйв») і Джордж Міллер («Шалений Макс»), актор Норман Рідус, музиканти Grimes та Woodkid, і гурт Chvrches.

Світова премʼєра фільму відбулася в межах кінофестивалю Tribeca, що відбувається 19 червня-2 липня у Нью-Йорку.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis