Уперше українські скейтбордисти візьмуть участь у відборі на Олімпійські ігри

Українські скейтбордисти Юрій Коротун з Клавдієво та Богдан Порада з Лубен розпочали участь у своєму першому відбірковому турнірі на Олімпійські ігри-2024. Вони стали першими райдерами в історії українського скейтбордингу, які офіційно представляють Україну в олімпійській кваліфікації

Коротун та Порада отримали запрошення на участь в олімпійських відбіркових змаганнях від Міжнародної федерації роликового спорту та скейтбордингу (World Skate) після тривалих переговорів між українською стороною та представниками WS. Саме WS є розпорядником олімпійських змагань зі скейтбордингу.

А українське міністерство молоді та спорту й українська федерація роликового спорту (саме ця федерація наразі є офіційним представником WS в Україні) допомогли з дозволами на виїзд та іншими організаційними моментами. Також фасилітацією процесу між УФРС і Мінмолодьспорту займалася ГО Street Culture.

«Це був довгий та складний процес переговорів та встановлення дипломатичних відносин з WS, Міністерством молоді та спорту України та офіційними представниками WS в Україні — Українською федерацією роликового спорту. Непорозуміння, суперечки, нерви, компроміси, обмеженні ресурси та час, але ми це зробили», — прокоментував допуск до олімпійського відбору Поради й Коротуна їхній менеджер Максим Карпенко.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Maksym Bulka (@bulkabulka)

Перший відбірковий турнір, де візьмуть участь Порада й Коротун, відбудеться в Римі 22-23 червня. 22 червня пройшла кваліфікація, а 23 — чвертьфінали, півфінали та фінал.

За підсумками змагань у Римі Порада зайняв 55 місце серед 156 учасників. Щоб пройти до наступного туру змагань, чвертьфіналу, треба було увійти до топ-27.

«Чи задоволений я і, чи варто пишатися цим результатом? Мені складно відповісти на це запитання, але я знаю точно, що можу краще, тому прямо зараз починаю готуватися до подальших відбіркових змагань на Олімпіаду. Моя наступна ціль — топ-27 кращих райдерів на наступних кваліфікаціях, і я знаю, що я маю робити щоб досягнути цього результату», — прокоментував свій виступ скейтер в Інстаграмі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Bohdan Porada (@bohdan_porada)

Юрій Коротун посів 75 місце.

«Передивляючись запис свого виступу, зрозумів, що міг би додати щонайменше три трюки, щоб покращити результат, але я дуже вдячний і за те, що вийшло. Працюватиму ще більше, щоб привести до форми щиколотку та краще підготуватися до змагань в Японії й Швейцарії. Я знаю як бути наполегливим, і я люблю ставити собі виклики, тому — тільки вперед. Досвід і насолода від процесу — головне. Дякую всім чудовим людям, завдяки яким я можу бути тут і представляти свою Батьківщину, Україну», — написав Юра.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Yurii Korotun (@jurasssick)

Серед подальших відбіркових змагань на Олімпіаду, у яких мають право взяти Юра і Богдан, — турнір у швейцарській Лозанні (9-16 вересня) і турнір в Японії (10-17 грудня).

Скейтбординг дебютував на Олімпійських іграх у 2021 році в Токіо. Після Парижа-2024, цей вид спорту також буде представлений у програмі літньої Олімпіади-2028, що відбудеться в Лос-Анджелесі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis