За ким стежити. Doublet — японський «стрітвер не від світу цього»

Минулого року японский стрітвер-бренд Doublet виграв премію LVMH Prize. Незважаючи на підвищену конкуренцію (до фіналу потрапили дев’ять брендів замість звичних восьми), Doublet обійшов навіть A-COLD-WALL*, заснований протеже Вірджила Абло, та отримав головний приз.

Після чого про бренд активно почали говорити за межами Японії: речі Doublet носять Тревіс Скотт, Lil Uzi Vert, Young Thug, Міккі Бланко, Кендалл Дженнер та інші знаменитості. Хоч на той момент марці вже виповнилося шість років, а її речі продавались у Dover Street Market, RSVP Gallery та в інших ритейлерів. DTF Magazine знайомить із брендом ближче та розповідає, що про нього треба знати.

Масаюки Ино

Хто створив бренд


Японський дизайнер Масаюкі Іно запустив Doublet 2012 року. Масаюкі відкрив невелику фабрику (яку, до речі, нещодавно зруйнував тайфун), а створювати перші патерни для речей йому допомагав художник Такасі Муракамі.

До того, як запустити бренд, Іно здобув професійну освіту в токійській фешн-академії та влаштувався на фабрику одягу. Але, попрацювавши там, він зрозумів, що не хоче створювати шаблонні речі. Коли Іно вирішив піти й створювати свій одяг, його підтримала лише невелика шкіряна майстерня, власники якої дозволяли Масаюкі приходити у позаробочий час та працювати із залишками шкіри.

Із них Іно створював сумки й ремені, які показав японському дизайнеру Міхарі Ясухіро, а той запросив його до свого іменного бренду на посаду головного дизайнера взуття та аксесуарів. Масаюкі пропрацював у бренді Ясухіро сім років.

«Попрацювавши з Міхарою, я зрозумів, що хочу створювати ready-to-wear колекції так само, як взуття й сумки. Протягом цих семи років я багато чому навчився. Дізнався не лише про процес дизайну, але також про те, як важливо мати підтримку фабрик та постачальників. Я зрадів, що ці люди захотіли мені допомогти, коли я вирішив запустити свій бренд. Відчув готовність — і ось я тут», — розповідає дизайнер.

Чим відомий Doublet


У Японії про Doublet знають практично із самого запуску: за рік Масаюкі отримав премію як «Кращий новий дизайнер», а 2017 року його ще раз відзначили на Tokyo Fashion Award. Окрім того, Іно регулярно представляє свої колекції на Тижнях моди в Токіо.

Насамперед Doublet відомий розслабленими, гендерно нейтральними силуетами, які вкриті принтами, що в медіа описують як «стрітвер не від світу цього». Драйвером Doublet вважається базовий гардероб -— оверсайз-футболки, лонгсліви, світшоти та аксесуари, прикрашені масивною графікою. Хоч крім них, Іно випускає і повноцінні ready-to-wear колекції.

Теми принтів у Масаюкі варіюються від панку до логоманії з поп-культури; в колекціях траплялися, наприклад, лонгсліви з обличчям Меріліна Менсона, футболки, що пародіюють логотипи Pepsi та Superdry, і дублянки, які інтерпретують лого аутдор-бренду Patagonia.

Концепцію Doublet найкраще пояснює назва бренду, що є відсилкою до гри під назвою «дублети», яка придумана британським письменником Льюїсом Керролом. Суть гри полягає в тому, щоб збудувати ланцюжок слів, у якому кожне слово відрізняється від попереднього лише однією літерою. Схожого підходу в дизайні дотримується і Масаюкі Іно, експериментуючи та постійно перекроюючи звичні силуети, наповнюючи їх культурними референсами.

«Я уявляю свої речі чимось на зразок мороки. Мені подобається додавати до них сенс, для мене Doublet — це колекції, повні гумору та логіки. У кожній речі має бути якийсь сенс», — говорить Іно.

Особливості Doublet


Іронію над сучасними образами не можна назвати чимось новим, до того ж серед натхненників Масаюкі значаться засновник Martin Margiela Мартін Маржела, засновник UNDERCOVER Джун Такахаші, засновниця Comme des Garçons Рей Кавакубо, член Антверпенської шістки Вальтер ван Бейрендонк та креативний директор Moschino Джеремі Скотт, кожен із яких перекроює сучасну моду на свій лад. Масаюкі також робить це по-своєму, й не завжди «прямою мовою».

Наприклад, особливу увагу дизайнер приділяє тканинам, крою та підходу до пошиття одягу. За його словами, він часто подорожує Японією у пошуках фабрик із нетиповими технологіями створення одягу та намагається співпрацювати саме з такими виробництвами.

Doublet створює одяг зі старих тканин, практикує апсайклінг, перекроюючи вінтажні речи. А ще створює нові силуети з вже готових речей своїх колекцій: наприклад, зшиваючи футболки та додаючи до них більше принтів. Або випускаючи пальто, що можна носити, натягнувши на голову.

За словами журі премії LVMH Prize, підхід до пошиття речей став чи не головною причиною перемоги Doublet.

«Я хотів побачити одяг, створений на вищому рівні, — розповів креативний директор жіночої ліги лінії Louis Vuitton Ніколь Жескьєр. — Бувши у складі журі вже більше п’яти років, я подумав, що в цьому році ми відзначимо саме техніку створення одягу. Doublet виглядає не як усі інші. Це спортивний одяг, що не виглядає таким». Його слова підтримує і креативний директор Givenchy Клер Вейт Келлер.

Пакуванню речей у Doublet приділяють не менше уваги, ніж їх пошиттю, а до релізу кожної колекції Масаюкі намагається знайти нове подання.

Бренд уже випускав спресовані паковання в стилі дедстоків, під час друку яких пластик дійсно прилипав до речей та залишався на них як частина декорації. Цього року Doublet випустив футболки в пакованні з-під локшини швидкого приготування, та їх справді треба заливати водою.

«Розпаковувати подарунки — один із найщасливіших моментів для мене. Це те почуття, яке я хочу передати своїм покупцям. Замість того, щоб просто купувати річ із полиці, вони можуть купити її та отримати не менше задоволення від розпакування. Паковання — дуже важлива частина моїх колекцій», — пояснює Іно.

Гумор Масаюкі проявляється й у декораціях магазинів та поп-ап-сторів. Наприклад, відкриваючи корнер із весняно-зимовою колекцією в сінгапурському Dover Street Market, дизайнер створив інсталяцію зі снігом, ковзанкою і сніговими бабами.

«Мені подобається іронічність у зіставленні холодного сетингу для презентації колекції в країні, де цілий рік спекотно», — пояснив ідею дизайнер.

Де купити Doublet?


Окрім офіційного онлайн-магазина, Doublet можна купити у 25 глобальних ритейлерів: речі можна купити в Dover Street Market, Ssense, RSVP Gallery та київському шоу-румі Atelier1.

Сайт Doublet

Інстаграм Doublet

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis