У паризькому Центрі Помпіду представлять два українські фільми

19 червня у Центрі Помпіду під час спеціальної програми Берлінале у Парижі (La Berlinale à Paris) відбудуться французькі прем’єри двох українських стрічок: драми Марини Ер-Горбач «Клондайк» та документального фільму Тараса Томенка «Терикони», пише ДержКіно України. Обидві стрічки розповідають про події війни на сході України, розв’язаної росією у 2014 році 

Спеціальна програма проходить у Парижі з 10 по 26 червня. На ній команда представляє 25 стрічок, відзначених у лютому нагородами Берлінського міжнародного кінофестивалю. Серед них опинилися і фільми «Клондайк» та «Терикони», що ввійшли до позаконкурсної програми цьогорічного Берлінале.

Крім того, після презентації фільмів у Центрі Помпіду режисери Марина Ер-Горбач та Тарас Томенко разом з продюсерами своїх стрічок Мехметом Бахадіром Ером («Клондайк») та Володимиром Філіпповим («Терикони») проведуть діалог з румунським режисером та володарем головного призу 71-го Берлінського міжнародного кінофестивалю Раду Жуде («Браво!»). Вони поговорять про наслідки війни в Україні, а модератором дискусії виступить Анна Корягіна.

Що треба знати про драму «Клондайк»

Події «Клондайку» розгортаються навколо родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік чекають народження першої дитини, але війна вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у “Клондайку” зіграли Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Для мене ця картина — “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. “Клондайк” з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — розповідала про задум фільму Марина.

В січні «Клондайк» став першим українським ігровим фільмом, що виграв нагороду на «Санденсі» — одному із головних кінофестивалей світу. Жюрі відзначило його нагородою за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition.

Про що розповідає документальна стрічка «Терикони»

Документальна стрічка Тараса Томенка фокусується на дівчинці Насті та її друзях, які мешкають на сході України. Фільм «розповідає про дорослішання в умовах сучасної східної України, використовуючи ретельно опрацьовані образи та зображення, і використовує воістину ліричний погляд на портрет дитячої стійкості перед війною».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis