13 галерей у Тбілісі проведуть виставку українських художників

З 28 по 30 травня у Тбілісі пройде виставка Tbilisi Gallery Weekend, на якій 13 місцевих галерей та музеїв презентують спільний проєкт «Щоденники війни». Там представлять роботи українських художників, створені після початку повномасштабної війни

Свої проєкти для виставки надали 15 українських митців: відео Жанни Кадирової з її спільного з художником Денисом Рубаном проєкту «Паляниця», фотографії Тараса Бичка, постери Микити Кадана та проєкти художників Kinder Album, Ксенії Гнилицької, Алевтини Кахідзе, Івана Сауткіна, Лесі Хоменко, Владислави Краснощокої, Данила Мовчана, Михайла Скопа, Станіслава Остроуса, Данила Галкіна, Влади Ралко та Олександра Шатохіна.ь

Видання The Art Newspaper пише, що для проєкту кожен з представлених художників надіслав репродукції оригінальних робіт та інструкцію, як кожна з них має бути представлена на виставці. Більшість з них можна буде придбати в оригіналі за запитом, а всі виручені з продажу кошти організатори направлять на підтримку України.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений War Diaries (@war_diaries_2022)


Ініціатором проєкту виступила грузинська художниця та артдиректорка Tbilisi Art Centre Анна Рябошенко. Вона розпочала проєкт однойменною виставкою «Щоденники війни» у вроцлавській галереї FOTO-GEN — вона триватиме до 19 червня.

«Для більшості грузинів ця війна — це й наша війна через нашу складну історію та нинішню ситуацію з росією. Тому перше, що я відчула, — це термінову потребу щось зробити для підтримки України, як і більшість моїх друзів у Грузії», — розповіла Анна. Вона додала, що проєкт має ширше представити українських митців на світовій арт-сцені, надати їм можливість заробляти та «нагадати міжнародній спільноті, що війна ще не закінчена». 

Серед галерей та музеїв-учасників виставки: Gallery Artbeat, 4710, E.A. Shared Space, Danarti Magazine, Window Project, Propaganda Network, Posta da Kona, LC Queisser, The Why Not Gallery, Patara Gallery, Jibu/Taso, Maudi та Life N Style.

«Ми завжди хотіли об’єднатися і створити щось на зразок Tbilisi Gallery Weekend, але реалізацію цього проекту відклали через пандемію», — пояснила співзасновниця Gallery Artbeat Натія Букія. — Але об’єднатися навколо справи задля підтримки українців проти того, що відбувається і їх країні, було для нас більш важливою можливістю запустити проєкт».

У червні експозицію «Щоденники війни» покажуть також на фестивалі Interchange у Батумі, що стартує 6 червня, а в листопаді — на фотофестивалі у Сувоні, Південна Корея.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis