Сергій Лозниця планує зняти документальний фільм про війну в Україні

Про плани зняти стрічку режисер розповів 23 травня на Каннському кінофестивалі, пише Reuters. Там Лозниця представив свій останній фільм «Природна історія руйнування»

Лозниця наразі живе в Литві. Деталі майбутнього фільму він поки не розкриває.

«Я ще не повертався в Україну після початку війни, але, звичайно, маю намір туди поїхати і зняти фільм про звірства, які зараз відбуваються», — сказав режисер в інтерв’ю Reuters. 

Одночасно з цим, отримуючи 21 травня нагороду France Culture за внесок у кіномистецтво, режисер засудив бойкот російської культури.

«Відразу після початку російської агресії в Україні я виступив проти тотальної заборони російського кіно та проти бойкоту російської культури. Деякі мої співвітчизники відповіли на це вимогою бойкотувати і мої фільми — зокрема, фільми про нинішню та минулу війни — “Донбас“, “Майдан“, “Бабин Яр. Контекст“. Вражає, що кілька років тому ті самі фільми вже забороняли. Це сталося у тоталітарній росії, за наказом ФСБ. Сьогодні українські “активісти“ вимагають скасовувати покази цих фільмів у демократичному Європейському Союзі. Доводиться з жалем констатувати, що у деяких питаннях їхня позиція збігається з позицією російської ФСБ», — цитує виступ режисера «Радіо Свобода». 

Лозниця додав: «Як можна ототожнювати лиходійства, скоєні нинішнім російським режимом (власне, за останні сто років у росії інших режимів, крім лиходійських, і не бувало) з творами тих російських авторів, часто ізгоїв і майже завжди — скорботних пророків у своїй нещасливій вітчизні, які стали частиною світової культури, а отже — надбанням всього людства? Як можна у відповідь на варварства, що чиняться режимом путіна руками російських вандалів в Україні, вимагати зруйнувати чи скасувати те, що завжди протистояло варварству? У цьому немає ані логіки, ані сенсу».

«Природна історія руйнування» Сергія Лозниці («Донбас», «Майдан»), представлена 23 травня у Каннах, заснована на однойменній книзі німецького історика та поета Вінфріда Георга Зебальда. Документальна стрічка на основі архівних кадрів розповідає про бомбардування Німеччини союзниками під час Другої світової війни та досліджує, як це вплинуло на майбутнє країни.

Під час виступу у Каннах режисер порівняв події, показані у його стрічці, з нинішньою ситуацією в Україні та заявив, що вона знов підіймає питання: «Чи можна використовувати мирне населення та простір людського життя як ресурс війни?».

У березні члени Правління та Наглядова Рада виключили режисера Сергія Лозницю («Донбас», «Майдан») з Української кіноакадемії через відсутність національної ідентичності. У своєму зверненні кіноакадемія також попросила не позиціювати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери.

Детальніше про ситуацію ми розповіли тут.

Лозниця назвав його виключення зі складу Української кіноакадемії «нацизмом» та заявив, що «був та залишається українським режисером».

«У трагічній ситуації війни, мені здається, треба намагатися зберігати здоровий глузд. Я проти бойкоту тих моїх колег, російських кінематографістів, які виступали та виступають проти злочинів путінського режиму», — додав він.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis