«20 днів у Маріуполі» номінували на премію Cinema Eye

Український документальний фільм Мстислава Чернова «20 днів в Маріуполі» номінували на приз глядацьких симпатій (Audience Choice Prize) в американському конкурсі Cinema Eye. У Фейсбуці режисер назвав премію «Євробаченням для документального кіно» та попросив голосувати за його роботу 

Cinema Eye вручають з 2008 року авторам документальних фільмів. Конкурс передбачає нагороди за найкраще продюсування, режисуру, операторську роботу, монтаж та музику для документальних фільмів та серіалів.

Церемонія нагородження відбудеться 12 січня 2024 року в Нью-Йоркській медичній академії у Східному Гарлемі.

У 2021 документальний фільм Ірини Цілик «Земля блакитна ніби апельсин» отримав на Cinema Eye відзнаку «У центрі уваги» (Spotlight Award).

«20 днів у Маріуполі» також отримав п’ять номінацій престижної американської премії «Вибір критиків: Документальне кіно» (Critics Choice Documentary Awards) — як найкращий повнометражний документальний фільм, найкращий дебютний повнометражний документальний фільм, найкращий політичний документальний фільм та за найкращу оповідь і найкращий монтаж.

У журі Critics Choice Documentary Awards — теле-, радіо- та онлайн-критики, а також журналісти, які висвітлюють індустрію розваг. Церемонія нагородження відбудеться 12 листопада 2023.

11 жовтня у культурному центрі сербського міста Лазаревац мав відбутися показ українського документального фільму «20 днів у Маріуполі». Його скасували через звернення Сербської радикальної партії, яка має проросійські погляди.

10 жовтня партія опублікувала на своєму сайті заяву «У Сербії не вітають антиросійське кіно» (Антируски филм није добродошао у Србији) з закликом до влади Лазареваца і керівництва місцевого центру культури скасувати «просування українського журналіста Мстислава Чернова». Також політики вимагали заборонити будь-яку промоцію «20 днів у Маріуполі» в Сербії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis