adidas не продовжуватиме лінію Yeezy в майбутньому

Генеральний директор adidas Бйорн Ґульден підтвердив, що adidas не планує продавати товари Yeezy після розпродажу залишків, пише видання при ринок ритейлу Retail Dive. За словами Бйорна, лінія більше «не є частиною стратегії компанії», тому виключений варіант випуску тих самих силуетів без брендингу Yeezy 

Ґульден додав, що, хоча компанія юридично може розробляти товари надалі, наразі вони зосереджені на скороченні збитків і подальшому розвитку бренду без Yeezy.

adidas володіє патентами на розробки Yeezy, проте не має права використовувати саму назву, бо вона належить реперу.

«Товари Yeezy — це те, що створив Каньє, він винахідник бренду, а ми були його партнерами. Взяти його дизайни та продавати їх пізніше, що зі сторони закону є легальним, не лежить в нашій стратегії. Наше завдання полягає в тому, щоб скоротити збитки, позбутися залишків та використати вторговані кошти з користю… і пізніше побудувати бізнес без Yeezy», — пояснив Бйорн.

За результатами першого травневого розпродажу залишків Yeezy, компанія змогла позбутися 20% від вже наявних пар кросівок. Бйорн пояснив, що adidas продовжуватиме сейли до закінчення всіх архівних пар і додав, що результати кожного з розпродажів можуть бути різними та не гарантують їм продажі та прибуток як у першому випадку.

«Продаж першої частини асортименту Yeezy, звичайно, допоміг як нашим прибуткам, так і квартальним показникам».

Продаж частини залишків Yeezy допоміг adidas скоротити прогнозований операційний збиток у 2023 році: з 775 мільйонів доларів до 598,5 мільйонів доларів.

 31 травня стартував перший розпродаж залишків Yeezy, а станом на 2 червня adidas отримали замовлення на близько чотирьох мільйонів пар кросівок. Продаж архівних моделей, виробництво яких припинили після антисемітських висловлювань Каньє Веста, принесли компанії приблизно 516 мільйонів євро. За інформацією Financial Times, «попит на взуття був настільки високим, що adidas не змогли виконати всі замовлення». Проте, судячи з травневого анонсу adidas, це була лише перша частину глобального розпродажу залишків.

Видання також додало, що результати розпродажу «розвіяли побоювання команди adidas» щодо репутації Yeezy після антисемітських висловлювань Каньє Веста у жовтні 2022 року.

В серпні стало відомо, що 100 мільйонів євро компанія передасть громадським організаціям, що борються з антисемітизмом. При цьому  10 мільйонів євро на той момент вже перерахували до профільних фондів.

Ще один розпродаж залишків почнеться 2 серпня і триватиме місяць — бренд запускатиме кросівки у продаж поетапно. Купити їх можна буде онлайн (зокрема в Україні) та в мережах деяких снікер-сторів (наприклад Sneakersnstuff та Foot Locker).

В adidas додали, що в новий реліз увійдуть одні з найпопулярніших моделей бренду: Yeezy Boost 350 V2, 500 і 700, а також Yeezy Slide та Foam Runner.

adidas припинили дев’ятирічну співпрацю з Каньє Вестом у жовтні 2022 року. Причиною стала низка антисемітських висловлювань та скандалів репера, докладніше про які ми писали тут.

У 2022 році представники adidas заявили, що компанія може втратити понад 1,3 мільярда доларів, якщо вирішить не продавати залишки товарів. За підрахунками компанії, припинення продажів бренду Yeezy обійшлось їм у 440 мільйонів доларів у першому кварталі 2023 року. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis