adidas передасть 100 млн євро громадським організаціям. Усе через Каньє Веста

adidas передасть 100 мільйонів євро громадським організаціям, що борються з антисемітизмом, пише Hypebeast. Це частка прибутку з розпродажу залишків кросівок Yeezy. Продаж архівних моделей, виробництво яких припинили після антисемітських висловлювань Каньє Веста, принесли компанії приблизно 516 мільйонів євро

За словами генерального директора adidas Бйорна Гульдена, розпродаж залишків Yeezy призвів до 1% зростання adidas у 2023 році.

«Ми задоволені тим, як для нас пройшов другий квартал, але 2023 рік — це не спроба показати короткострокові результати, і компанія не повернеться до хорошого та прибуткового становища до 2025 року. Думаю, що Yeezy та Jordan були єдиними двома компаніями у світі, яким вдалося продукувати великий прибуток протягом довгого періоду. Зараз наше завдання полягає в тому, щоб зменшити збитки, позбутися запасів, використати прибуток на користь і вести бізнес без Yeezy», — вважає Гульден.

Окрім запланованих 100 мільйонів adidas вже передав організаціям, що борються з антисемітизмом, 10 мільйонів євро.

Розпродаж Yeezy стартував 31 травня, а станом на 2 червня adidas отримали замовлення на близько чотирьох мільйонів пар кросівок. За інформацією Financial Times, «попит на взуття був настільки високим, що adidas не змогли виконати всі замовлення». Проте, судячи з травневого анонсу adidas, це була лише перша частину глобального розпродажу залишків.

Видання також додало, що результати розпродажу «розвіяли побоювання команди adidas» щодо репутації Yeezy після антисемітських висловлювань Каньє Веста у жовтні 2022 року.

Ще в травні, анонсуючи розпродаж Yeezy, adidas пообіцяли, що частину вторгованих з продажу залишків коштів вони перерахують до благодійних організацій по боротьбі з расизмом, антисемітизмом та дискримінацією. Джерела Financial Times повідомили, що понад 9 мільйонів доларів adidas вже планує пожертвувати фондам у США та Китаї.

Крім того, продаж частини залишків Yeezy допоміг adidas скоротити прогнозований операційний збиток у 2023 році: з 775 мільйонів доларів до 598,5 мільйонів доларів.

Ще один розпродаж залишків почнеться 2 серпня і триватиме місяць — бренд запускатиме кросівки у продаж поетапно. Купити їх можна буде онлайн (зокрема в Україні) та в мережах деяких снікер-сторів (наприклад Sneakersnstuff та Foot Locker).

В adidas додали, що в новий реліз увійдуть одні з найпопулярніших моделей бренду: Yeezy Boost 350 V2, 500 і 700, а також Yeezy Slide та Foam Runner.

adidas припинили дев’ятирічну співпрацю з Каньє Вестом у жовтні 2022 року. Причиною стала низка антисемітських висловлювань та скандалів репера, докладніше про які ми писали тут.

У 2022 році представники adidas заявили, що компанія може втратити понад 1,3 мільярда доларів, якщо вирішить не продавати залишки товарів. За підрахунками компанії, припинення продажів бренду Yeezy обійшлось їм у 440 мільйонів доларів у першому кварталі 2023 року. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis