adidas припинив співпрацю з Каньє Вестом

adidas офіційно оголосив про завершення дев’ятирічної співпраці з Каньє Вестом. Причиною стала низка антисемітських висловлювань репера, які він поширював протягом останнього місяця 

Контракт репера з adidas мав завершитись в 2026 році.

Тепер компанія вирішила припинити будь-яке партнерство з Вестом, включно зі створенням та випуском товарів під брендом Yeezy. В adidas додали, що також зупинять всі виплати на рахунок репера та його компаній — adidas є одноосібним власником усіх прав на існуючі дизайни товарів Yeezy та розробки, створені під час співпраці.

«adidas не толерує антисемітизм чи будь-які інші форми розпалювання ненависті. Нещодавні коментарі та дії Йе були неприйнятними, ненависними і небезпечними, вони порушували цінності компанії, пов’язані з різноманіттям та інклюзивністю, взаємною повагою та чесністю», — говориться в заяві компанії.

За словами аналітика Morningstar Девіда Шварца, Вест має значний вплив на adidas: Yeezy щорічно приносить близько двох мільярдів доларів, що становить близько 10% річного доходу компанії. В adidas підрахували, що їхнє рішення «матиме короткостроковий негативний вплив на чистий прибуток компанії в 2022 році». Очікується, що через фактичну зупинку лінії Yeezy компанія може втратити до 250 мільйонів доларів.

Більше інформації в adidas пообіцяли розповісти під час майбутнього звіту, запланованого на 9 листопада та присвяченого прибуткам компанії за третій квартал 2022 року.

Кількома днями раніше про завершення співпраці з Каньє Вестом оголосив Balenciaga. Ще на початку жовтня репер відкривав показ бренду на Паризькому тижня моди.

adidas вже не вперше доводиться реагувати на скандальні висловлювання Каньє. В 2018 році голова adidas Каспер Рорштед і президент компанії в Північній Америці Зіон Армстронг прокоментували скандальні політичні виступи репера та підтримку Дональда Трампа.

«Каньє висловлює різні погляди. Ми не хочемо обмежувати свободу дизайнерів, навіть якщо у нас різні погляди. І люди можуть підтримувати, а можуть не погоджуватися з їхньою думкою. Саме таку реакцію викликає Каньє. Якби він підтримав позицію більшості, такої реакції не було б. Ми підтримуємо його ідеї, але це не означає, що ми погоджуємося з кожним його твердженням. Ми не підписуємося під його заявами, ми приймаємо його внесок у бренд і ставимо свій логотип на моделях, які він репрезентує».

Що відбувається з Каньє Вестом

Улітку Каньє Вест повернувся з характерними йому серіями постів в Інстаграмі. Все почалось з відкритого конфлікту репера з керівництвом брендів adidas та Gap. Через декілька днів Gap оголосили про дострокове розірвання контракту з репером, який мав завершитись у 2030 році.

Наступного разу конфлікт навколо Веста розгорівся після його «секретного показу» YZY SZN 9 на Паризькому тижні моди. Каньє вийшов на публіку у футболці з портретом Папи Римського Івана Павла II та написом White Lives Matter, що стала відсилкою на символ руху за права темношкірих Black Lives Matter.

Згодом в серії Інстаграм-постів Вест назвав Black Lives Matter — шахрайством, та запостив декілька публікацій, присвячених антисемітській конспірологічній теорії про те, що таємна група єврейського народу планує контролювати світові медіа, уряди та банкові системи. 7 жовтня команда Meta заблокувала акаунт репера. Наступного дня Каньє заблокували і в Твіттері через серію антисемітських постів.

Крім того, через день після показу YZY SZN 9 репер розкритикував одну з колумністок Vogue, якій не сподобалась нова колекція, а також заявив, що голова конгломерату LVMH Бернар Арно «вбив його найкращого друга Вірджила Абло» та назвав бізнесмена своїм новим ворогом.

Партнерство adidas та Каньє Веста почалось в 2013 році та стало не тільки однією з головних колаборацій в кар’єрі репера, а й однією з найдовгих колаборацій бренду з музикантом.

В 2020 році Forbes оцінило лінію Yeezy в 1,3 мільярди доларів.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis