adidas заробив 565 млн доларів на продажі залишків Yeezy

Залишки кросівок Yeezy, які adidas почали розпродавати в травні 2023 року, принесли компанії приблизно 565 мільйонів доларів, пише Forbes із посиланням на Financial Times. Попри припинення співпраці з Каньє Вестом, adidas вирішили виставити архівні моделі на продаж 

Розпродаж стартував 31 травня, а станом на 2 червня adidas отримали замовлення на близько чотирьох мільйонів пар кросівок Yeezy. За інформацією Financial Times, «попит на взуття був настільки високим, що adidas не змогли виконати всі замовлення». Проте, судячи з травневого анонсу adidas, це була лише перша частину глобального розпродажу залишків.

Видання також додало, що результати сейлу «розвіяли побоювання команди adidas» щодо репутації Yeezy після антисемітських висловлювань Каньє Веста у жовтні 2022 року.

Ще в травні, анонсуючи розпродаж Yeezy, adidas пообіцяли, що частину вторгованих з продажу залишків коштів вони перерахують до благодійних організацій по боротьбі з расизмом, антисемітизмом та дискримінацією. Джерела Financial Times повідомили, що понад 9 мільйонів доларів adidas вже планує пожертвувати фондам у США та Китаї.

Крім того, продаж частини залишків Yeezy допоміг adidas скоротити прогнозований операційний збиток у 2023 році: з 775 мільйонів доларів до 598,5 мільйонів доларів.

adidas припинили дев’ятирічну співпрацю з Каньє Вестом у жовтні 2022 року. Причиною стала низка антисемітських висловлювань та скандалів репера, докладніше про які ми писали тут.

У 2022 році представники adidas заявили, що компанія може втратити понад 1,3 мільярда доларів, якщо вирішить не продавати залишки товарів. За підрахунками компанії, припинення продажів бренду Yeezy обійшлось їм у 440 мільйонів доларів у першому кварталі 2023 року. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis