Бен Стіллер у фільмі Родина Тененбаумів

adidas зазнав збитків вперше за 32 роки

adidas опублікував фінансовий звіт за 2023 рік, з якого стало відомо, що бренд втратив 58 млн євро. Однією з причин перших з 1992 року збитків компанії стало розірвання контракту з Каньє Вестом у 2022 році та призупинення продажів кросівок Yeezy, пишуть CNN та Reuters

Видання також пов’язує збитки бренду зі зниженням попиту серед покупців та надмірну конкуренцію на ринку спортивних брендів. Самі adidas повідомили про затримки постачань, пов’язані з кризою у Червоному морі, через які бренд також зазнав фінансових втрат.

Так протягом четвертого кварталу 2023 року продажі adidas в Північній Америці, другому за величиною ринку компанії, впали на 21%, a протягом всього 2023 року — на 16%. В adidas прогнозують, що за 2024 рік рівень продажів у північноамериканському регіоні впаде ще на 5%.

Збитки у Північній Америці зокрема викликані тим, що adidas скоротив продажі оптовикам, посилаючись на високий рівень їхніх запасів.

За словами CEO adidas Бйорна Гульдена, для якого 2023 став першим на посаді, «усі європейські бренди мали проблеми в США, порівняно з американськими». Він також вважає, що adidas мали більше інвестувати у баскетбол та бейсбол, аби «завоювати довіру американських покупців».

Як adidas вийшов з ситуації з Yeezy

У 2022 році бренд повідомляв, що на фоні розірвання контракту з Каньє втратив 600 мільйонів євро за жовтень-грудень 2022 року. В adidas також заявляли, що надалі компанія може втратити близько 1,2 мільярда євро, якщо не продаватиме залишки товарів Yeezy. 

У травні 2023 року бренд оголосив, що виставлятиме на продаж архівні моделі та силуети Yeezy, створені у 2022 році. Першу частину залишків кросівок продали у травні, а другу у серпні 2023 року. Наприкінці лютого 2024 року розпочався третій розпродаж.

З продажів взуття Yeezy adidas отримав 750 млн євро доходу, з яких чистий прибуток бренду склав 300 млн євро. 140 млн євро від загальної суми бренд також спрямував у фонди боротьби з антисемітизмом та расизмом.

Що ще дозволило adidas мінімізувати втрати

Глобальні продажі взуття adidas за 2023 рік зросли на 4%, зокрема завдяки перевипускам популярних моделей Samba та Gazelle. Одночасно з цим, продажі одягу впали на 6%.

Минулого року показники бренду також зросли у Китаї, який є третім за величиною ринком adidas. Річний зріст там склав 6%, а показники останніх трьох місяців 2023 року збільшились на 37%, порівняно з 2022 роком.

adidas очікують, що у другому півріччі 2024 року їхні показники збільшаться щонайменше на 10%. Водночас бренд не включає у цей приріст продукцію Yeezy.

2022 року adidas розірвав контракт з Каньє Вестом, який мав закінчитись 2026 року. Причиною стали антисемітські та расистські висловлювання репера, які лягли в основу його конфлікту з adidas, a також брендом GAP. Докладніше про наслідки завершення дев’ятирічної співпраці ми розповідали у нашому матеріалі.


 

Проєкт «Strategic Media Support Program» реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis