UPD [08.11.2022] Бйорн Гульден обійме посаду виконавчого директора adidas з 1 січня 2023 року, пише Business of Fashion. Нинішній керівник аdidas Каспер Рорстед піде у відставку в п’ятницю, 11 листопада. До січня обов’язки тимчасового СЕО виконуватиме головний фінансовий директор Харм Олмейєр
Як зазначає Business of Fashion, новий СЕО має серед іншого розібратися й з «кризою, у якій опинилася компанія через скасування партнерства з Каньє Вестом» — контракт з репером, що мав завершитися у 2026 році, розірвали у жовтні 2022 через антисемітські заяви музиканта.
Після такої новини про кадрові зміни акції аdidas вже виросли на 4,8%. Загалом за шестирічний термін перебування Рорстеда на посаді вони подешевшали на 25%.
Оригінальна замітка [07.11.2022] За інформацією джерел всередині компанії, adidas веде переговори з виконавчим директором PUMA Бйорном Гульденом, пише Reuters. Поточний контракт Гульдена з PUMA, яку він очолював протягом девʼяти років, спливає у грудні 2022
Про те що Каспер Рорстед, який очолював adidas з 2016 року, не подовжуватиме свій контракт з компанією, а піде з посади, оголосили у серпні. Він має покинути німецький бренд на початку 2023 року, коли там знайдуть нового виконавчого директора.
Рорстед покидає посаду виконавчого директора через значне зниження прибутків та «погані темпи відновлення бізнесу у Китаї».
«Минулі три роки, що супроводжувалися економічними наслідками від пандемії COVID-19 та геополітичною напругою, були непростими, а це означає, що настав час для змін», — йшлося у заяві adidas щодо відставки Рорстеда.
У 2020 році Рорстед подовжив контракт з adidas на пʼять років, але сторони «усе одно мирно розійдуться за взаємною згодою».
«Минулі роки відзначилися значними потрясіннями у світі, що спричинило чималі зміни й у нашому бізнесі. Знадобилися чималі зусилля, щоб подолати ці виклики. Саме тому найкраще, що можна зробити у 2023 році запланувати новий старт для компанії себе особисто», — прокоментував відставку Рорстед.
У серпні про відставку Рорстеда призвела до падіння акцій adidas на 5,2%. Загалом у 2022 році акції компанії здешевшали на 37%. До цього року, зазначає Bloomberg, вартість акцій adidas постійно зростала. Наразі ж вона повернулася до показників 2016 років, коли Рорстед тільки очолив компанію. Водночас ціна на акції головних конкурентів adidas — Nike та PUMA зросла.
Саме Рорстед ініціював експансію бренду на ринки США та Китаю, а також займався активним просуванням онлайн-продажів.
У жовтні adidas офіційно оголосив про завершення дев’ятирічної співпраці з Каньє Вестом. Причиною стала низка антисемітських висловлювань репера. Контракт музиканта з компанією мав завершитись у 2026 році.
Тепер компанія вирішила припинити будь-яке партнерство з Вестом, включно зі створенням та випуском товарів під брендом Yeezy. В adidas додали, що також зупинять всі виплати на рахунок репера та його компаній — adidas є одноосібним власником усіх прав на чинні дизайни товарів Yeezy та розробки, створені під час співпраці.
Докладніше про ситуацію ми розповіли у нашому матеріалі.