Актори «Ромео і Джульєтти» 1968 року подали до суду на Paramount Pictures через оголені сцени

Британські актори Олівія Гассі та Леонард Вайтінг, які зіграли головні ролі у стрічці «Ромео і Джульєтта» 1968 року, подали позов до Верховного суду Санта-Моніки на Paramount Pictures. Вони звинувачують студію у сексуальній експлуатації та розповсюдженні оголених підліткових зображень, пише Variety

Наразі Гассі та Вайтінгу вже за 70, проте на момент зйомок їм було 15 років та 16 років відповідно. В одній зі сцен «Ромео та Джульєтти» пара знімалась у спальні, а у кадрі можна побачили оголені груди Олівії та сідниці Леонарда.

У позові стверджується, що режисер стрічки Франко Дзеффіреллі, що помер у 2019 році, запевнив акторів: жодна інтимна частина тіла не зніматиметься та не показуватиметься у фільмі, а Гассі та Вайтінг під час зйомок сцени в спальні носитимуть тілесну білизну. Проте, протягом останніх знімальних днів режисер «буквально благав їх» зніматись оголеними, лише із додаванням тілесного гриму, інакше «стрічка провалиться».

Згідно з судовими документами, Дзеффіреллі «збрехав, а Вайтінг і Хассі насправді знімали оголеними без їхнього відома».

«Те, що їм озвучили та те, що сталося насправді, — різні речі. Вони довіряли Франку. Як 16-річні актори вони вірили у те, що він не порушить їхньої довіри. Франко був їхнім другом, і, чесно кажучи, що вони могли зробити у 16 років? Варіантів не було. Тоді ще не було #MeToo», — пояснив менеджер обох акторів Тоні Маріноцці в коментарі Variety.

Тепер Гассі та Вайтінг стверджують, що в результаті ситуації «зазнали душевних та емоційних страждань, а також втратили можливість подальшого працевлаштування». Вони вимагають Paramount Pictures відшкодувати збитки у розмірі понад 500 мільйонів доларів.

Студія Paramount Pictures поки не прокоментувала позов.

В 2018 році в інтерв’ю Variety Олівія Гассі вже пригадувала оголену сцену з «Ромео та Джульєтти». Тоді акторка розповіла, що «раніше в її віці подібного не робив ніхто» та додала, що Дзеффіреллі зняв сцену «зі смаком».

В іншому інтерв’ю Fox News того ж року акторка сказала, що сцена у спальні стала «табу» для американських глядачів, хоча нагота вже була звичною для європейських фільмів того часу.

 

«Ромео і Джульєтту» італійського режисера Франко Дзеффіреллі називають однією з головних екранізацій роману Вільяма Шекспіра.

Прем’єра стрічки відбулась у 1968 році, а разом з Гаррі та Вайтінгом у фільмі заграли Майлоу О’Шеї (Лоренцо), Майкл Йорк (Тибальд), Джон Макенері (Меркуціо) та Пол Гардвік (сеньйор Капулетті).

У 1969 році стрічка отримала чотири номінації на «Оскар» та виграла у двох з них: «Найкраща робота оператора» (Паскуаліно Де Сантіс) та «Найкращий дизайн костюмів» (Даніло Донаті).

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis