Алеку Болдвіну висунули звинувачення у ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчинс

Актору Алеку Болдвіну та Ханні Гутьєррес-Рід, яка відповідала за зброю на знімальному майданчику фільму «Іржа» (Rust), висунуть по два обвинувачення у справі загибелі операторки Галини Гатчинс, пише Deadline. Перше — у вбивстві четвертого ступеня (неумисне), друге — посилена відповідальність за застосування вогнепальної зброї. Якщо звинувачення зможе довести вину Болдвіна та Гутьєррес-Рід у суді, їм загрожує від 18 місяців до пʼяти років увʼязнення

Таке рішення винесла окружна прокурорка штату Нью-Мексико, де відбувалися зйомки, Мері Карман-Олтвіс.

«Після ретельного аналізу доказів і законів штату Нью-Мексико слідство встановило, що має достатньо доказів для висунення кримінальних звинувачень проти Алека Болдвіна та інших членів знімальної групи Rust. Ніхто не стоїть вище закону, і кожен заслуговує справедливості», — йдеться у заяві прокурорки.

Помічник режисера Девід Голлс, якому теж висували звинувачення, уклав угоду зі слідством. Він отримав умовний строк з шістьма місяцями випробувального терміна.

Також звинувачення опублікувало поліцейські звіти з доказами недбалої поведінки зі зброєю на зйомках: Гутьєррес-Рід готувала для зйомок шість пістолетів, і один з них вистрілив у бік її ноги, не завдавши їй шкоди. Голлса звинуватили у недбалому ставленні до власних обовʼязків — він мав контролювати ситуацію зі зброєю на знімальному майданчику. Одного дня реквізитні пістолети вистрілили двічі, але ніхто не став перевіряти цей інцидент. Також на майданчику знайшли пʼять бойових патронів, яких за правилами там взагалі не мало бути.

У жовтні 2022 року Меттью Гатчинс, чоловік загиблої операторки Галини Гатчинс, яку Алек Болдвін випадково застрелив на зйомках у жовтні 2021 року, уклав з актором мирну угоду. Тоді з Болдвіна мали зняти звинувачення у ненавмисному убивстві, а справу — закрити.

«Ми досягли згоди з паном Болдвіном та продюсерами фільму „Іржа“ (на знімальному майданчику якого загинула Гатчинс). У межах угоди справу закриють, а зйомки фільму відновлять у січні 2023 року. Ми впевнені, що смерть Галини була жахливою випадковістю, і я не зацікавлений у подальших звинуваченнях пана Болдвіна чи продюсерів стрічки», — йдеться у заяві Меттью Гатчинса.

Також він додав, що повернеться на знімальний майданчик «Іржі», як виконавчий продюсер.

Адвокат Болдвіна Люк Нікас зазначив, що «головною задачею під час процесу урегулювання позову став добробут сина Галини Гатчинс». Юрист висловив подяку всім, «хто допомагав шукати вихід з цієї болючої та трагічної ситуації».

Що трапилося

22 жовтня 2021 року на зйомках вестерну «Іржа» (Rust) у штаті Нью-Мексико актор Алек Болдуїн випадково застрелив оператора Галину Гатчинс й поранив режисера Джоела Соуза.

За інформацією Variety, револьвер, з якого стріляв актор, мав лише один бойовий патрон.

Deadline уточнює, що раніше члени знімальної команди «Іржі» неодноразово нарікали на незадовільні заходи безпеки на знімальному майданчику. Наприклад, зброя, яку використовував Болдвін, двічі давала осічку.

Також члени знімальної групи вказували на недотримання правил боротьби з COVID-19. Семеро з них звільнилися за кілька годин до події через затримку виплат гонорарів та відмову поселити їх у готелях, попри те, що цей пункт був зазначений у контракті. У відповідь компанія Rust Productions, що займалася виробництвом фільму, найняла чотирьох нових людей і пригрозила скаргою в поліцію на тих, хто звільнився.

У відповідь на запит Deadline Rust Productions заявила, що не знала про проблеми безпеки.

«Безпека акторів та знімальної групи — пріоритет Rust Productions і всіх, хто пов’язаний з компанією. Попри те, що нам не було відомо про жодні офіційні скарги на проблеми з безпекою зброї та іншого реквізиту на знімальному майданчику, ми проведемо внутрішню перевірку та зупинимо зйомки. Ми продовжимо співпрацювати з владою міста Санта Фе у їхньому розслідуванні та запропонуємо акторам та знімальній групі послуги психотерапевтів у цей трагічний час», — йшлося у заяві компанії, яку вона випустила після трагедії.

Попередньо поліція встановила, що Ханна Гутьєррес, яка відповідала за зброю, виклала на візок на знімальному майданчику три пістолети. Помічник режисера Дейв Холлз взяв один із них, не знаючи, що в ньому бойові набої, і передав Болдвіну.

Актор також заявив, що шокований тим, що відбулося, а також підтримує зв’язок з сімʼєю загиблої операторки.

Незабаром після загибелі Гатчинс 214 голлівудських операторів на чолі з президентом Американської спілки кінематографістів закликали до заборони використання справжньої вогнепальної зброї на знімальних майданчиках.

У серпні 2022 року слідчі Федерального бюро розслідувань встановили, що револьвер 45 калібру F.lli Pietta, з якого Болдвін випадково застрелив операторку, вимагає повного натискання на курок для пострілу. Це суперечило показанням актора, який стверджував, що «не натискав на курок, а зброя вистрілила випадково».

У грудні 2021 року Болдвін розповів слідству, що вважав, що револьвер заряджений холостими патронами, а також, що не натискав на курок й постріл стався випадково.

Експеримент ФБР довів, що це неможливо: навіть при зведенні курка, частковому його натисканні або ударі по ньому пусковий механізм не спрацював би, й це стосується усіх револьверів цього типу. Щоб вистрілити з F.lli Pietta 45 калібру треба повністю натиснути на курок.

Тоді слідство зайнялося перевіркою особисте листування та телефонні розмови Болдвіна.

Галина Гатчинс (у дівоцтві Андросович) народилася в Україні, закінчила факультет міжнародної журналістики Київського університету імені Т.Г. Шевченко. На початку 2010-х переїхала до Лос-Анджелеса, де працювала освітлювачкою й асистенткою продюсера.

У 2015 закінчила кіношколу Американського кіноінституту й стала операторкою. Працювала на зйомках фільмів «Дорогенька» (2019), «Заклятий ворог» (2020), «Загублена куля» (2020).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis