ФБР: Пістолет Алека Болдвіна не міг вистрілити випадково

Слідчі Федерального бюро розслідувань встановили, що револьвер 45 калібру F.lli Pietta, з якого Алек Болдвін випадково застрелив операторку Галину Гатчінс на зйомках фільму «Іржа», вимагає повного натискання на курок для пострілу, пише Deadline. Це суперечить показанням актора, який стверджував, що «не натискав на курок, а зброя вистрілила випадково»

У грудні 2021 року Болдвін розповів слідству, що вважав, що револьвер заряджений холостими патронами, а також, що не натискав на курок й постріл стався випадково.

Експеримент ФБР довів, що це неможливо: навіть при зведенні курка, частковому його натисканні або ударі по ньому пусковий механізм не спрацював би, й це стосується усіх револьверів цього типу. Щоб вистрілити з F.lli Pietta 45 калібру треба повністю натиснути на курок.

Тепер слідство перевірить особисте листування та телефонні розмови Болдвіна.

Представники Болдвіна поки не відреагували на запит від Deadline прокоментувати ситуацію.

Що трапилося

22 жовтня 2021 року на зйомках вестерну «Іржа» (Rust) у штаті Нью-Мексико актор Алек Болдуїн випадково застрелив оператора Галину Хатчінс й поранив режисера Джоела Соуза.

За інформацією Variety, револьвер, з якого стріляв актор, мав лише один бойовий патрон.

Deadline уточнює, що раніше члени знімальної команди «Іржі» неодноразово нарікали на незадовільні заходи безпеки на знімальному майданчику. Наприклад, зброя, яку використовував Болдвін, двічі давала осічку.

Також члени знімальної групи вказували на недотримання правил боротьби з COVID-19. Семеро з них звільнилися за кілька годин до події через затримку виплат гонорарів та відмову поселити їх у готелях, попри те, що цей пункт був зазначений у контракті. У відповідь компанія Rust Productions, що займалася виробництвом фільму, найняла чотирьох нових людей і пригрозила скаргою в поліцію на тих, хто звільнився.

У відповідь на запит Deadline Rust Productions заявила, що не знала про проблеми безпеки.

«Безпека акторів та знімальної групи — пріоритет Rust Productions і всіх, хто пов’язаний з компанією. Попри те, що нам не було відомо про жодні офіційні скарги на проблеми з безпекою зброї та іншого реквізиту на знімальному майданчику, ми проведемо внутрішню перевірку та зупинимо зйомки. Ми продовжимо співпрацювати з владою міста Санта Фе у їхньому розслідуванні та запропонуємо акторам та знімальній групі послуги психотерапевтів у цей трагічний час», — йшлося у заяві компанії, яку вона випустила після трагедії.

Попередньо поліція встановила, що Ханна Гутьєррес, яка відповідала за зброю, виклала на візок на знімальному майданчику три пістолети. Помічник режисера Дейв Холлз взяв один із них, не знаючи, що в ньому бойові набої, і передав Болдвіну.

Актор також заявив, що шокований тим, що відбулося, а також підтримує зв’язок з сімʼєю загиблої операторки.

Незабаром після загибелі Гатчінс 214 голлівудських операторів на чолі з президентом Американської спілки кінематографістів закликали до заборони використання справжньої вогнепальної зброї на знімальних майданчиках.

Галина Гатчинс (у дівоцтві Андросович) народилася в Україні, закінчила факультет міжнародної журналістики Київського університету імені Т.Г. Шевченко. На початку 2010-х переїхала до Лос-Анджелеса, де працювала освітлювачкою й асистенткою продюсера.

У 2015 закінчила кіношколу Американського кіноінституту й стала операторкою. Працювала на зйомках фільмів «Дорогенька» (2019), «Заклятий ворог» (2020), «Загублена куля» (2020).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis