Дизайнер Алессандро Мікеле йде з команди Gucci після семи років на посту креативного директора бренду. Ім’я наступного дизайнера, який очолить дім моди, поки не оголосили
Офіційних причин закінчення співпраці ні Алессандро, ні Gucci не називають. За день до цього джерела видання WWD повідомили, що керівництво бренду попросило Мікеле «ініціювати серйозні зміни в дизайнах дому моди», щоб підігріти інтерес до нього, але дизайнер «не задовольних прохання».
Інші джерела розповіли, що Мікеле залишає Gucci через нові рішення Франсуа-Анрі Піно, виконавчого директора конгломерату Kering, щодо «майбутнього темпу розвитку» бренду.
Сам Мікеле, анонсуючи вихід з команди бренду, поянив, що «іноді бувають моменти, коли ваші шляхи розходяться через різні погляди, які кожен має право мати».
Переглянути цей допис в Instagram
«Для мене закінчується надзвичайна подорож, яка тривала понад двадцять років, у компанії, якій я присвятив всю свою любов і творчу пристрасть. Протягом цього тривалого періоду Gucci був моїм домом, моєю прийомною родиною. Я щиро дякую цій великій родині, усім людям, які піклувалися про неї та підтримували, та шлю всім найщиріші обійми. Разом з цими людьми я бажав, мріяв та уявляв. Без них нічого з того, що я створив, було б неможливим».
Завершуючи пост дизайнер побажав колишнім колегам «продовжувати розвивати свої мрії — тонку й невловиму матерію, завдяки якій варто жити», а також «продовжувати насичувати себе поетичними та інклюзивними образами, залишаючись вірним своїм цінностям».
Видання WWD уточнило, що це не перший випадок, коли Франсуа-Анрі Піно змінює стратегію розвитку бренду та «витісняє» дизайнера з поста креативного директора. У листопаді 2021 року Деніел Лі покинув Bottega Veneta, який також входить до складу конгломерату Kering, «незважаючи на успіх дизайнера» у розвитку бренду.
Алессандро Мікеле зайняв пост креативного директора Gucci у 2015 році, після 13 років роботи в дизайнерській команді дому моди.
Дизайнер повністю переосмислив бренд та змінив його естетику, відмовившись від «витонченого стилю» його попередниці Фріди Джанніні. Притаманну дому моди «стриману сексуальність» замінили яскраві дизайни, гендерно-нейтральні силуети та стилістика гламуру 1970-1980-х років. Речі у виконанні Мікеле часто називали «романтичними», завдяки великій кількості квіткових принтів, монограм та пастельним кольорам.
Нова філософія Мікеле допомогла бренду привабити більш молоду та різноманітну аудиторію. Згідно зі звітами Gucci, станом на перший квартал 2018 року, через три роки після того як Алессандро почав керувати брендом, його популярність зросла на 35%.