Антоніо Лукіч запустив YouTube-канал про кіно

Режисер фільмів «Люксембург, Люксембург» та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіч запустив YouTube-канал «Мої думки про кіно». У 92 коротких відеоесе автор ділитиметься думками про кінематограф — «цікавою інформацією без матюків та снобізму, але з іронією»

Перша серія називається «Як кіно показує нам Бога?». Вона знята у співавторстві зі сценаристом Володимиром Громовим та режисером монтажу Родіоном Ліпатовим.

Відео починається словами: «Кожен хороший фільм повинен закінчитись зустріччю героя з Богом — саме так нас вчили в Карпенка-Карого. Хороший Бог вирішує проблеми героїв, a не дуже хороший — проблеми сценарію».

У випуску Лукіч розмірковує про вдале і погане використання постаті Бога у кінематографі, форми та прийоми, якими пояснюють появу Бога у кіно, його мету та завдання як частини сюжету. Свої думки режисер підкріплює прикладами з фільмів.

В анонсі шоу Лукіч також додав, що «осмислення життя через фільми це дуже цікавий процес», і «він сумує за розмовами після перегляду кіно в інституті».

«Я пам’ятаю це внутрішнє “вау”, і як кайфово було слухати і дивитись кіно ніби заново, з самого початку… От цим “вау”, ми разом із Володимиром Громовим та Родіоном Ліпатовим і пробуємо поділитись з тими, хто цікавиться», — пояснює Антоніо.

Остання робота Лукіча — повнометражна стрічка «Люксембург, Люксембург», яка вийшла в прокат у квітні 2023 року. 

Вона розповідає історію братів-близнюків з міста Лубни, яких грають Раміль та Аміль Насірови з гурту «Курган & Агрегат».

Про процес знімання «Люксембург, Люксембург» та українське кіно режисер розповів в інтерв’ю DTF Magazine:

«Антоніо Лукіч: “Література ризикує вмерти, а кіно ще довго житиме”»

За режисуру фільму Антоніо Лукіч отримав нагороду на 20-му Міжнародному фестивалі в Монте-Карло. Стрічка також перемогла у номінації «Найкращий фільм» на тижні міжнародного ігрового кіно PriGlobal у Приштині.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis