Атлетів Red Bull просять переконати бренд вийти з ринку росії

Олександра Матвійчук, керівниця Центру громадянських свобод та лауреатка Нобелівської премії миру-2022, взяла участь в акції руху Ukraine Solidarity Project (мережа міжнародних та українських активістів, які викривають бренди, що продовжують працювати в росії — Прим. DTF Magazine) проти роботи компанії Red Bull на російському ринку. Українська правозахисниця звернулася до пілота Формули-1 Макса Ферстаппена, який представляє команду Red Bull Racing, та всіх спортсменів, які співпрацюють з Red Bull.

У квітні 2022 року австрійська компанія оголосила про зупинку нових інвестицій в російський ринок, але продовжила продаж продукції

21 листопада відео з промовою Олександри транслювали на фасад штаб-квартири Red Bull F1, що розташована у місті Мілтон-Кінз, у Великій Британії.

Матвійчук адресувала звернення пілоту Red Bull Racing та цьогорічному чемпіону Формули-1 Максу Ферстаппену й всім атлетам-амбасадорам Red Bull. Правозахисниця зазначила, що «знає, як небезпечно їздити на боліді Формули-1, але для мільйонів людей дуже небезпечно просто перебувати в Україні, бо Київ і інші українські міста, постійно обстрілюють російські ракети».

«Хочу розповісти вам історію однієї київської родини. Вони переїхали в інше місто в глибокому тилу, намагаючись врятувати життя своїй дитині. Але росіяни напали й на це місто, і їхня чотирирічна дочка Ліза загинула. Тому що в Україні вже немає безпечного місця, куди можна втекти від російських ракет.

Така ситуація стала можливою тому, що у Росії є гроші, щоб посилати свої ракети, щоб руйнувати міста та вбивати мирне населення. Макс, ти провідний бренд-амбасадор Red Bull. Чи можете ви їх запитати, чому Red Bull все ще продається в Росії, тоді як багато світових брендів пішли? Чому Red Bull досі продовжує допомагати Росії фінансувати цю війну? Я прошу вашої підтримки, щоб переконати Red Bull припинити свій бізнес у Росії. Я вважаю, що Red Bull повинен відмовитися від російських грошей, але не від людей», — йшлося у зверненні Матвійчук.

«Це початок кампанії „Why is redbull still on sale in Russia?ʼ“ і вона триватиме, поки Red Bull не забере свої банки з полиць російських супермаркетів», — розповіла у коментарі українському Forbes представниця Ukraine Solidarity Project Анна Нолан.

Ukraine Solidarity Project опублікували у соцмережах запит до топменеджменту Red Bull з проханням пояснити, чому вони не можуть вийти з російського ринку у той час, «як їхні найбільші конкуренти Pepsi та Coca-Cola змогли це зробити». Також активісти апелювали до того, що «для компанії, яка витрачає понад третину прибутку на маркетингу, це значний удар по іміджу».

24 листопада Ukraine Solidarity Project запостили у Твіттері нову акцію — їхні активісти вийшли до головного офісу Red Bull з плакатом, де зображено володимира путіна верхи на бику (символ Red Bull) та напис «Red Bull надає путіну крила».

Також Ukraine Solidarity Project зазначили, що «представники Red Bull відмовляються від розмови з ними».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis