Рефлексії над собою та минулим: Що показуватимуть на кінофестивалі Intro в Києві

З 8 по 11 грудня в київському кінотеатрі «Жовтень» пройде четвертий фестиваль кіно про музику та культуру Intro від команди дистриб’ютора KyivMusicFilm. Цього року в програмі заявлені 10 фільмів, а більшу частину програми також можна буде подивитись в онлайн-кінотеатрі «ТИТР»

За словами організаторів, герої стрічок з програми «рефлексують над собою та минулим, вони сміливі, відкриті та готові ризикувати».

«Це історії людей, які не боялись чинити опір системі, протистояти суспільству, а часто — боротись із власними слабкостями, щоб рухатись вперед і створювати прекрасне».

Що дивитись на Intro:

«Одна з цілей полягала в тому, щоб спробувати створити чесний і нетрадиційний музичний документальний фільм, який не був би схожим на будь-який інший музичний документальний фільм. І, напевно, нам це вдалося», — говорить про стрічку сам музикант.

«Гельмут Ньютон: Лихий та незрівнянний» — «документальний портрет суперечливого генія-бунтівника», фотографа Гельмута Ньютона, відомого своїми провокативними зображеннями жінок. 

Стрічка розповідає про спадщину фотографа, підіймає теми, які лежали в основі творчості його життя та творчості, а також показує глядачам домашні архіви Гельмута.

«Ньютон працював по всьому світу, від Сінгапуру до Австралії до Від Парижа до Лос-Анджелеса, але Веймарська Німеччина була візитівкою його роботи. Унікальний і вражаючий спосіб Ньютона зображати жінок завжди ставив питання: наділяв він своїх суб’єктів владою, чи ставився до них як до сексуальних об’єктів?».

The Runner («Бігун») — експериментальний короткометражний горор американського електронного дуету Boy Harsher, вперше представлений у січні цього року.

«Водуруду» — український кінобалет, який поєднує класичну музику Миколи Леонтовича та сучасну хореографію колективу Apache Crew. Його головний хореограф і режисер, Анатолій Сачивко, вирішив показати, що композитор, якого у світі знають по різдвяному хіту «Щедрик», написав набагато більше, ніж просто відому композицію з «Один вдома».

Стрічку знімали лише взимку протягом 5 років. За реставрацією звучання Леонтовича та музичну атмосферу відповідав київський електронний музикант Дмитро Авксентьєв (Koloah, Voin Oruwu).

Сучасна хореографія і музика Леонтовича: Як Анатолій Сачивко з Apache Crew зняв кінобалет «Водуруду»

Other, Like Me («Інакші, як-от я») — це перша документальна стрічка про арт-групу COUM Transmissions, а також британський гурт Throbbing Gristle та музиканта Дженезіс Пі-Оррідж, яких вважають засновниками індастріалу. У фільмі забрані архівні фото та відео, а також інтерв’ю з музикантами.

«Це історія творчості та виживання всупереч обставинам, історія повного злиття мистецтва з життям, незалежно від того, якою ціною», — говориться в описі трейлеру.

«У пошуках Цукрової Людини» — історія про американського фолк-музиканта Сіксто Родрігеза, музика якого у 1970-х роках була популярною серед жителів Південно-Африканської Республіки. Його платівки розповсюджувались у вигляді піратських копій та мали попит серед молоді, налаштованої проти режиму апартеїду (політика расової сегрегації, що проводилася Національною партією в ПАР з 1948 по 1994 роки. — Прим. DTF Magazine). Сам музикант завершив кар’єру ще в 1970-х роках, а дізнався про тодішню популярність лише наприкінці 1990-х. 

Фільм вийшов на екрани у 2012 році. Того ж року він здобув спеціальний приз журі та приз глядацьких симпатій кінофестивалю «Санденс», а у 2013 році отримав «Оскар» та нагороду британської премії BAFTA за «Найкращий документальний фільм».

«Італо диско. Іскрометний звук 80-х» — документальний фільм про музичний всесвіт 1980-х років. Стріяку називають «подорожжю у часи, коли мільйони молодих європейців відривалися під дикі біти синтетичної музики із дивними англійськими текстами, електронними ритмами та фантастичними музичними відео».

Крім вже заявлених фільмів команда Intro покаже в програмі фестивалю ще три стрічки — їх обіцяють анонсувати пізніше. 

Купити абонементи можна на сайті кінофестивалю

Intro – фестиваль кіно про музику та культуру від команди київського незалежного дистриб’ютора KyivMusicFilm.

Команда фестивалю характеризує його як «початок нового та невідомого, своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих та у світі навколо». В програмі кінофестивалю показують стрічки про відомих світових музикантів та митців, які «надихають, мріють, змінюють себе та залишають слід в історії».



Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis