Автор біографії Оппенгеймера «не може оговтатися від перегляду» нового фільму Крістофера Нолана

Історик Кай Берд, співавтор біографії Джуліуса Роберта Оппенгеймера, вже встиг подивитися нову роботу Крістофера Нолана («Інтерстеллар», «Темний лицар»), присвячену американському фізику та винайденню ним атомної бомби, та «захоплений побаченим», пише Variety. Під час розмови з іншим істориком, Девідом Ніренбергом, в Принстонському університеті він зізнався, що «й досі не може емоційно оговтатися від перегляду»

«Думаю, що фільм стане приголомшливим мистецьким досягненням, і сподіваюся, що він справді стимулюватиме національну, навіть глобальну розмову про проблеми, які Оппенгеймер відчайдушно прагнув обговорити — як жити в атомну еру, жити з бомбою та маккартизм (політично мотивовані звинувачення в нелояльності, зраді. — Прим. DTF Magazine). Що означає бути патріотом, яку роль має відігравати вчений у світі, просотаному наукою та технологіями, і чи має право він висловлюватися на суспільно-важливі теми», — сказав Берд.

Берд написав «Американський Прометей: Тріумф і трагедія Дж. Роберта Оппенгеймера» в співавторстві з Мартіном Дж. Шервіном. Книга вийшла 2005 року, а 2006 її відзначили Пулітцерівською премією.

«Оппенгеймер» — це історія батька атомної бомби, американського фізика Джуліуса Роберта Оппенгеймера, роль якого виконав Кілліан Мерфі («Гострі картузи»). Історію американського фізика «розкажуть від початку й до кінця». Особливу увагу присвятять роботі вченого у лабораторії «Лос-Аламос» в 1943-1945 роках, де він з колегами створив перші зразки ядерної зброї. Оппенгеймер народився у 1904 році в Нью-Йорку та помер від раку горла у 1967.

Картина стане найдовшою роботою Крістофера Нолана. Як розповів режисер в інтерв‘ю Total Film, фільм триватиме три години. До цього найдовшою картиною Нолана був «Інтерстеллар» — 2 години 49 хвилин.

Також режисер назвав Джуліуса Роберта Оппенгеймера у виконанні Кілліана Мерфі «найнеоднозначнішим з усіх героїв», з якими він мав справу.

«Пригадуючи усіх моїх персонажів, Оппенгеймер — найпарадоксальніший та найнеоднозначніший з усіх з величезним відривом. Це багато про що говорить, враховуючи, що я зняв три фільми про Бетмена», — поділився Нолан.

Знімання картини почалися у березні 2022 року. За словами продюсерів, її частково знімали на чорно-білу 65-міліметрову плівку формату IMAX, яку на замовлення режисера спеціально виготовила компанія Kodak.

До акторського складу приєдналися Роберт Дауні-молодший, Кеннет Брана («Тенет»), Емілі Блант («Тихе місце»), Флоренс П’ю («Маленькі жінки») та Метт Деймон («Остання дуель»). 

Мерфі та Нолан раніше вже працювали разом над «Бетменом: Початок», «Дюнкерком» та «Початком».

За виробництво відповідала студія Universal Pictures — на зйомки фільму витратили 100 мільйонів доларів.

Фільм став першим проєктом Нолана, знятим не для студії Warner Bros., з якою режисер співпрацював близько 20 років. Їх першою спільною стрічкою було «Безсоння» (2002) з Аль Пачіно, Гіларі Свонк та Робіном Вільямсом, а останньою — «Тенет» (2020) з Джоном Девідом Вашингтоном та Робертом Паттінсоном.

Премʼєра в Україні відбудеться 20 липня 2023 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis