Автор проєкту Saint Javelin зібрав понад 2 мільйони доларів на підтримку України

Канадський журналіст Крістіан Борис, засновник проєкту Saint Javelin, зібрав понад два мільйони доларів на підтримку військових та постраждалих від війни росії проти України. Він продає мерч з зображеннями на тему війни, а найвідомішим з принтів стала «Мадонна з “джевеліном“»

За словами Крістіана, він має родові зв’язки з Україною та Польщею, кілька років прожив у Києві, а з 2014 року багато писав про Україну для видань BBC, Vice, CBC та інших. 

Ініціативу Saint Javelin журналіст запустив 16 лютого, ще до початку повномасштабного наступу. «Стурбований ескалацією на українсько-російському кордоні, він хотів зібрати кошти на підтримку тих, хто постраждав від війни [на сході України]», — говориться в описі проєкту.  Першочергово його метою була підтримка дітей-сиріт, що лишились без батьків внаслідок бойових дій. 

Крістіан уточнив, що «після 24 лютого він не зміг сидіти осторонь, спостерігаючи, як бомби почали падати на його улюблені міста України, тому вирішив присвятити себе фандрейзингу на всі 100%».

Історія Saint Javelin почалась зі стікерів з зображенням «Мадонни з “джевеліном“» — адаптації картини американского художника Кріса Шоу «Мадонна Калашникова». Нове зображення для проєкту створив львівський графічний дизайнер Євген Шалашов, який працює разом з Крістіаном, а замість автомату АК-47 з оригінальної картини Марія тримає у руках «джевелін».

Згодом Saint Javelin почали продавати ще й футболки з таким зображенням. Один стікер коштував 10 доларів, а футболка — 30. За перший місяць команда зібрала мільйон доларів. Крістіан розповів, він не очікував такого попиту та думав, що продасть не більше 50 стікерів.

Зараз на сайті Saint Javelin продають футболки, худі, стікери, прапори, чашки, шапки, кепки, патчі та постери. На них, крім декількох варіантів принтів з «Мадонною», розмістили зображення українського трактору, що тягне танк, тризуба, соняшників, написи «Слава Україні» та «Русский военный корабль, иди нах*й».

 

Кастомні футболки з зображенням «Мадонни» команда подарувала Володимиру Зеленському та міністру оборони Олексію Резнікову

«Я зустрівся з паном Міністром завдяки нашому спільному другу. Він хотів отримати футболку особисто, а також зробити селфі. Так ми і вчинили, а ще я взяв з собою футболки для пана Президента та Міністра оборони Естонії, що приїжджав того дня. Коли я дав футболку для Володимира Зеленського, Резніков сказав “О, чудово. Я як раз з ним бачусь пізніше.””», — розповів про зустріч з міністром оборони України Крістіан Борис. 

Всі кошти з продажу Saint Javelin перераховують на підтримку України. Частина прибутку йде на рахунок Українського Червоного хреста, до благодійних організацій 24.02 та канадської Help Us Help, волонтером якої Крістіан був протягом останніх 20 років, а інша — на самостійну закупівлю обладнання для гуманітарної допомоги постраждалим сім’ям.

Команда ініціативи також планує відкрити власне виробництво в Україні та, тим самим, створити додаткові робочі місця для внутрішньо переміщених осіб та підтримувати економіку країни. 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis