Дизайнер Олексій Кондаков створив серію NFT та принти на підтримку України

Кондаков виставить на лондонський аукціон Bonhams пʼять NFT-фотоколажів, а також продаватиме лімітовану колекцію принтів. Усі кошти передадуть організації World Central Kitchen, яка забезпечує харчуванням українських біженців та переселенців

This publication is also avalable in English

Серія NFT-фотоколажів отримала назву «Реверберуюча Україна» (Reverberate Ukraine). До неї увійшли пʼять робіт, присвячених Києву та Чернігову, у яких дизайнер обʼєднав фотографії міст та класичні полотна.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений 🇺🇦 Alexey Kondakov (@alksko)

«Це важко уявити»

«Ця робота про розуміння та відчуття війни у ​​вашому домі. Важко це уявити. Ніхто не хоче про це думати, кожен гадає, що його омине подібне. Легко триматися осторонь, якщо ти не знаєш, що таке війна й просто втомився від новин. На жаль, по-справжньому зрозуміти може лише той, хто бачив війну».

Цю фотографію зробили біля станції метро «Лукʼянівська», неподалік якої розташований будинок, пошкоджений внаслідок російської атаки на Київ 15 березня.

«Безсонна ніч у Чернігові»

«Протягом ночі кілька разів спрацьовує сигнал повітряної тривоги, тому людям доводиться прокидатися і бігти до укриття. Це тиск, з яким українці стикаються щодня і щоночі. Війна нас виснажує. Думка про те, що тебе можуть вбити у будь-який момент висмоктує всю енергію з людей, це нова вага, яку ми носимо з собою щодня.

Це фото я зробив на випадковому подвір’ї однієї з вулиць Чернігова. Я вперше відвідав його за 3 дні до початку війни. Зараз ця частина міста майже знищена російськими військами».

«Мирний вечір у Києві»

«Щодня і щомиті всередині всіх українців живе мрія: Що, якщо війна скінчиться зараз чи дуже скоро? Яке було б чудове життя! Інше життя, життя, якого ми всі не мали раніше. Ми не втратимо жодної миті цього мирного життя!

Це фото я зробив під час мого випадкового візиту у гості в центрі Києва восени 2021 року».

«За трьома стінами»

«Посібник з порадами, як вижити під час бомбардування, зазначає, що між зовнішньою стіною будівлі та вікнами має бути принаймні три стіни, бажано біля шахти ліфта або сходів — вони менш ймовірно будуть зруйновані у випадку бомбардування. Тому люди сплять у загальних коридорах багатоповерхівок, бо поблизу їхніх домівок немає бомбосховищ.

Це фото я зробив у будинку моїх батьків, нам довелося спати на надувних матрацах за межами квартири. Тільки в цьому випадку ми мали три стіни, які б могли врятувати нас від ракетних атак».

«Паніка»

«З початком війни полиці супермаркетів спорожніли. Щодня це гра на виживання, ти прокидаєшся і плануєш знайти щось, що можна довго зберігати: дріжджі, щоб самостійно спекти хліб, молоко для дітей, ліки для діабетиків. Чого вам не вистачатиме завтра чи післязавтра? Ви готові бути безпорадними? Ви дійсно готові до облоги свого міста?

Фото я зробив у супермаркеті Сільпо. Там, на щастя, не всі полиці були порожні. Люди роблять все, щоб уникнути повномасштабної гуманітарної кризи».

Аукціон триватиме з третього до 12 травня.

Олексій Кондаков відомий серією сюрреалістичних фотоколажів 2 Reality, яку у медіа назвали «Буденним життям богів». У ній герої класичних творів мистецтва «вписані» у наш щоденний побут: метро, трамваї, підземні переходи, ринки тощо. Усі сюжети художник знімає на мобільний телефон.

Один з його колажів використав Френк Оушен у своєму зіні Boys Don’t Cry.

Також художник співпрацює з локальними проєктами: випустив серію постерів спільно з Rhythm Büro і створив обкладинку третього друкованого номера DTF Magazine.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

У 2021 році видав книгу з власними колажами An Imaginary Journey and Everybody I Met along the Way.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis