Balenciaga більше не співпрацюватиме з Каньє Вестом

Balenciaga більше не працюватиме над спільними проєктами з Каньє Вестом. Про це у заяві для видання WWD розповіли представники конгломерату Kering, що володіє домом моди

Причин та будь-яких деталей ситуації поки не розкривають.

«Balenciaga більше не має жодних стосунків і планів щодо майбутніх проєктів, пов’язані з цим творцем», — говориться у заяві.

2 жовтня репер відкрив показ Balenciaga на Тижні моди у Парижі. Репер вийшов на подіум в образі, що нагадує бойове спорядження, а також високих резинових чоботах та чорною капой з білим написом Balenciaga. Фотографію репера з презентації вже видалили з сайту бренду.

Це була остання репера співпраця з креативним директором Balenciaga Демною Гвасалією. В лютому цього року вони представили першу спільну колекцію Yeezy Gap Engineered by Balenciaga, створену для бренду Gap, а у вересні показали кампейн другої колаборації. Чи відбудеться реліз останньої поки невідомо.

Чому Balenciaga припинили співпрацю з Вестом

В Balenciaga публічно не коментували завершення співпраці з Вестом. Ймовірно, причиною цьому стали нещодавні заяви репера та потік конфліктів, пов’язаних з ним.

Улітку Каньє Вест повернувся з характерними йому серіями постів в Інстаграмі. Все почалось з відкритого конфлікту репера з керівництвом брендів adidas та Gap. Через декілька днів Gap оголосили про дострокове розірвання контракту з репером, який мав завершитись у 2030 році.

Наступного разу конфлікт навколо Веста розгорівся після його «секретного показу» YZY SZN 9 на Паризькому тижні моди. Каньє вийшов на публіку у футболці з портретом Папи Римського Івана Павла II та написом White Lives Matter, що стала оммажем на символ руху за права темношкірих Black Lives Matter.

Згодом в серії Інстаграм-постів Вест назвав Black Lives Matter — шахрайством, та запостив декілька публікацій, присвячених антисемітській конспірологічній теорії про те, що таємна група єврейського народу планує контролювати світові медіа, уряди та банкові системи. 7 жовтня команда Meta заблокувала акаунт репера. Наступного дня Каньє заблокували і в Твіттері через серію антисемітських постів.

Крім того, через день після показу YZY SZN 9 репер розкритикував одну з колумністок Vogue, якій не сподобалась нова колекція, а також заявив, що голова конгломерату LVMH Бернар Арно «вбив його найкращого друга Вірджила Абло» та назвав бізнесмена своїм новим ворогом.

У вересні Каньє заявив, що не буде продовжувати партнерство його бренду Yeezy з adidas та Gap після завершення терміну обох контрактів. Договір з adidas підписаний до 2026 року, а термін дії контракту з Gap повинен був скінчитись у 2030-му.

Причиною в обох випадках став конфлікт інтересів з керівництвом обох компаній. За словами репера, деякі рішення стосовно співпраці його бренду Yeezy та adidas приймаються без його прямої участі, в той час як Gap не виконує умови контакту щодо розповсюдження товарів та не дає Весту самостійно встановлювати ціну на речі.

Вже за декілька днів після заяви, Канье Вест та Gap офіційно заявили про завершення співпраці та дострокове завершення контракту.

Докладніше про ситуацію ми розповідали в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis