Blizzard заблокувала українського гравця в Diablo Immortal через використання назви полку «Азов»

Blizzard без попередження змінив назву клану українського гравця Артема з Azov на системну в Diablo Immortal, а також заблокував його в ігровому чаті на добу, пише ITC. У листі, скрін якого він опублікував у своєму Телеграм-каналі «Український гік», компанія зазначила, що отримала «скарги інших гравців на назву клану»

«В ігри від Блізард я тепер не граю. Передісторія: клан, який я будував у Diablo Immortal отримав назву Azov на честь батальйону та зруйнованої москалями території Азову. Сьогодні Блізи мовчки змінили назву клану та дали мені мут у ігровому чаті на добу… Свинство зі сторони компанії, як на мене. Через це в ігри цієї компанії я тепер не граю», — написав Артем 4 вересня.

Скрін Телеграм-каналу «Український гік»
Скрін Телеграм-каналу «Український гік»

Артем спробував оскаржити таке рішення та звернувся до європейської техпідтримки Blizzard, апелювавши до того, що Азов — не лише назва однойменного полку, але й регіону, що прилягає до Азовського моря. Технічна підтримка розглянула скаргу українця, але відмовилася її задовольнити через «суперечливе минуле полку “Азов”».

«Назва “Азов” нагадує назву полку “Азов”, який викликав суперечки через його минулі та імовірно тяглі зв’язки з ультраправими групами та неонацистською ідеологією, використання суперечливої символіки, пов’язаної з нацизмом, і інформацію про те, що члени групи брали участь у тортурах і воєнних злочинах. Ми не допустимо нічого подібного в наших іграх», — написали у техпідтримці.

Скрін Телеграм-каналу «Український гік»

Наразі Артем звернувся до американської підтримки Blizzard, але поки не отримав відповіді.

У травні Інстаграм тричі видаляв портрет командира «Азову» Дениса Прокопенка авторства ілюстратора Сергія Майдукова.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis