Одеський електронний музикант Polje запустив лейбл. Слухайте перший реліз

Одеський електронний музикант Polje запустив мульти-жанровий лейбл Liky Pid Nohamy. Першим релізом стала фандрейзингова збірка-компіляція VA. NOTATOK 1, що складається з восьми треків від музикантів з Одеси та Києва

За словами Polje, перший реліз «є психотопографічним окресленням колись знайомих, але все одно напівзабутих територій, що зазнали неочікуваних трансформацій».

До VA. NOTATOK 1 ввійшли композиції самого Polje, а також Orange Peel, Sasha Meets Vova, essentialmiks, bryozone, Wheatness, Vichnyj Gandzh та vixiii. Всі вони виконані в різних жанрах: від бедрум-джазу та ембіенту до фортепіанних композицій та «козацької думи».

Купити реліз можна на Bandcamp. 80% доходів з продажу переведуть на рахунки благодійних організацій «Повернись живим» та Musicians Defend Ukraine, які займаються підтримкою українських військових.

Про лейбл

Polje позиціонує Liky Pid Nohamy («Ліки під ногами») як мульти-жанровий музичний лейбл з Одеси, що «фокусується на проміжних результатах аудіальних досліджень та естетиці побічних творчих практик». Серед останніх він наводить в приклад складання блокнотів, нотаток, довідників, маршрутів, гербаріїв, колажів, нарисів, замальовок в процесі роботи над музичним твором.

За словами музиканта, думка про створення власного лейблу зріла у нього давно, а особливо загострилась після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого.

«У мене є певний досвід співпраці з іншими лейблами, як з українськими так і закордонними, щоправда невеликими (з київським Worn Pop та німецьким Konglomerat. — Прим. DTF Magazine). У цій взаємодії ти дійсно прив‘язуєшся до інших людей, їхнього тайм-менеджменту й відповідальності. В якийсь момент я усвідомив, що опанував у достатній мірі повний цикл звукозапису, а моя профейсійна діяльність в IT дала розуміння того, що таке менеджмент і планування, — пояснив Polje в коментарі DTF Magazine. — Прагнення до незалежності можна визначити як мету. Ну і зрештою, є бажання робити класні штуки, кооперуватися з талановитими людьми».

Назва «Ліки під ногами» відсилає до однойменної книги Юрія Липи — українського публіциста, поета та діяча УНР.

«Перші півтора місяці повномасштабної війни я провів у будинку в центрі Одеси, в якому в 1917-1918 роках жили діячі УНР Іван і Юрій Липа. Якось я прийшов у гості до свого друга Володимира Чигринця (Vichnyj Gandzh) і розказав йому про цей історичний факт. Він відповів, що нещодавно
натрапив в інтернеті на книгу Юрія Липи “Ліки під ногами”. Як бачите, ця назва мені дуже сподобалась, ну а далі все якось само собою підтягнулось», — згадує музикант.

Про майбутні релізи

Нові релізи на Liky Pid Nohamy планують випускати раз на один-два місяці. Наступним стане міні-альбом Vichnyj Gandzh — проєкту одеського музиканта, художника і куратора Володимира Чигринця, представленого на дебютній збірці VA. NOTATOK 1.

«Дуже хочеться робити також і фізичні релізи, як мінімум касети. Взагалі я не здивуюсь, якщо з часом Liky Pid Nohamy перетвориться на мультидисциплінарний проєкт, тобто було б класно окрім музики робити ще якісь друковані видання, але на все свій час», — додав Polje.

28 серпня Polje став учасником спільного етеру DTF Magazine та онлайн-радіо Gasoline, присвяченого 31-й річниці Незалежності України.

Polje — проєкт одеського електронного музиканта Віктора Константинова. З 2015 року співпрацює з Worn Pop. 

На його рахунку виступи на вечірках Схема. Daytime у Києві, формації Shameless/Limitless у Берліні, на фестивалях ODS (Одеса) та АТОМ (Житомир), а також із гуртом Easter. У 2019 році музикант випустив міні-альбом «Художник На Пленері».

В травні 2022 року Polje випустив перший лонгплей Kombinezon на одеському лейблі «Система». До релізу ввійшли дев’ять треків, написаних за 2021-2022 роки. Докладніше про реліз ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis