Боб Ділан розповів, що фанатіє від Eminem, Metallica та Wu-Tang Clan

Про це Боб Ділан розповів у інтервʼю The Wall Street Journal. У розмові з журналістом Джеффом Слейтом (Jeff Slate) музикант поділився спогадами «про розвиток культури та технологій у середині 20 сторіччя, коли він був молодим, думками про життя в еру ТікТок, досвід проживання пандемії COVID-19 та написання пісень». А також розповів, хто з сучасних музикантів йому подобається та чому

Ділан поділився зі Слейтом, що слухає музику на дисках, супутниковому радіо та стрімінгах. А також «обожнює звуки старих вінілів, особливо, коли вони звучать на лампових програвачах минулих часів»: «Я купив три програвачі у магазині в Орегоні 30 років тому. Якість звучання неймовірно потужна, і має надзвичайну глибину. Це завжди повертає мене у часи, коли життя було інакшим та непередбачуваним».

Нову музику, за словами Ділана, він знаходить «переважно випадково», також йому щось радять інші виконавці та сонграйтери: «Головне, нічого не шукати спеціально. Ось таким шляхом я геть нічого не знаходжу».

Попри те що Ділан користується стрімінгами, він вважає, що вони «зробили доступ до музики надто простим та безболісним». За словами музиканта, «тепер достатньо лише одного помаху пальця, одного легкого клацання, щоб щось послухати, а в його часи доводилося щонайменше опускати монетку в автомат».

На думку Ділана сучасні технології — «це чаклунство, але саме вони можуть забити останній цвях у труну цивілізації»: «Нікола Тесла стверджував, що може зруйнувати Бруклінський міст за допомогою маленької вібрації, а ми, мабуть, можемо зробити таке за допомогою кишенькового компʼютера».

Ділан також зізнався, що й досі не може слухати музику фоново — він завжди «намагається зʼясувати, чи є у композиції щось особливе й шукає натхнення у її фрагментах, рифах, акордах та тексті». Проте співак не надто високої думки про сучасну музику: «Дуже мало сучасних пісень стануть стандартами. Хто зможе сьогодні написати таке? Репер? Хіп-хоп чи рок-зірка? Рейвер, спеціаліст з семплів чи попвиконавець? Вони створюють музику для кафешок. Її легко слухати, вона просто пародіює реальне життя й симулює рух. Стандарт — це інший рівень, рольова модель на інших пісень, одна композиція з тисячі», — вважає співак.

Водночас Ділан розповів Слейту, що йому подобаються Wu-Tang та Eminem: «Я їхній фанат, а ще люблю Metallica й двічі був на їх шоу, також ходив на Джека Вайта та Arctic Monkeys, і мені також подобаються Royal Blood, Celeste, Rag and Bone Man, брати Галлахери з Oasis, Нік Кейв, Леонард Коен, словом музиканти, які відчувають слова та мову, і чиє бачення співзвучне моєму».

У липні 2022 року на аукціоні Christie’s в Лондоні продали нову версію студійного запису пісні Боба Ділана Blowin’ in the Wind, представлений в єдиному екземплярі. Його придбали за 1,48 мільйона фунтів стерлінгів (1,77 мільйона доларів).

Blowin’ in the Wind, випущену у 1962 році, вперше перезаписали в студії у березні 2021-го за участі самого Боба Ділана та продюсера Ті-Боун Бернетта, який раніше співпрацював з музикантом.

Першочергово команда аукціону оцінювала лот від 600 тисяч фунтів стерлінгів до мільйона.

Проданий на Christie’s запис Blowin’ in the Wind став першим релізом на новому типі музичних платівок Ionic Originals — це запатентована технологія, що відрізняється від класичного вінілу кращою якістю звуку. За словами продюсера, новий тип платівок — «це вершина звуку», відтворювати яку можна за допомогою звичайного програвача.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis