«Брати Супер Маріо в кіно» став найкасовішою адаптацією відеогри

Мультфільм «Брати Супер Маріо в кіно» по грі Super Mario Bros. за перший вікенд у прокаті зібрав 204,6 мільйона доларів на території США та 377 мільйонів доларів у світі, пишуть Variety та The Guardian. Стрічка стала найкасовішим в історії фільмом, знятим за мотивами відеогри 

Мультфільм обігнав «Їжака Соніка 2», який у 2022 році поставив рекорд серед кіноадаптацій гри. За перший вікенд стрічка заробила у світовому прокаті 141 мільйон доларів.

«Брати Супер Маріо в кіно» також став другим найкасовішим дебютним фільмом серед анімаційних проєктів, обійшовши «Крижане серце 2» з 228,2 мільйонами доларів за перший вікенд, та найкасовішою прем’єрою серед проєктів студії Illumination, перевершивши результат мультфільму «Посіпаки» 2015 року — за прем’єрний вікенд він заробив 115,7 мільйона доларів.

«Брати Супер Маріо в кіно» вийшов у прокат 5 квітня. Виробництвом стрічки займались Nintendo та студія Illumination («Таємне життя домашніх тварин», «Нікчемний я»).

Головних персонажів — Боузера та Маріо, озвучили Джек Блек («Джуманджі») та Кріс Пратт («Вартові галактики»). Аня Тейлор-Джой («Відьма», «Хід королеви») озучила персонажа Принцеси Піч, Сет Роген («Ананасовий експрес») — Донкі Конга, Чарлі Дей («Тихоокеанський рубіж») — Луїджі, Кіган-Майкл Кі («Кі та Піл») — Маріо-Жабу, Фред Армісен («Портландія») — Кренкі Конга, Кевін Майкл Річардсон («Шоу Клівленда») — Камека та Себастьян Маніскалко («Невже це я?») — Спайка.

Шоураннерами мультфільму виступили Аарон Хорват і Майкл Єленіч — співавтори «Юних Титанів: Вперед». Сценарій написав Метью Фогель («Посіпаки: Становлення лиходія»).

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis