Довженко-Центр опублікував відскановану версію продовження «Капітошки»

У новому випуску «Мультфільм тижня» Довженко-Центр представив заново відскановану версію анімаційного фільму «Повертайся, Капітошко!» (1989) режисера Бориса Храневича. Стрічка вийшла через девʼять років після виходу «Капітошки». Художником-постановником продовження став Іван Будз, відомий своєю роботою над анімацією «Як козаки інопланетян зустрічали» (1987)

У новій серії про пригоди Капітошки до Вовчика приїздить тітка-Вовчиха, яка хоче зробити з племінника справжнього лютого вовка. Та з дощем до головного героя знову прийде Капітошка, щоб своїми витівками й настроєм допомогти побороти тітку.

Побачити заново відскановану версію «Повертайся, Капітошко!» можна на  YouTube-каналі «Українська анімація», створеному Довженко-Центром.

Для «Мультфільму тижня» стрічку представила кінознавиця Альона Пензій. Це вже девʼятий випуск проєкту. У попередніх українські анімаційні стрічки представляли, наприклад, художник-мультиплікатор Стас Сантімов — екранізацію повісті Миколи Гоголя «Страшна помста» режисера Михайла Тітова, режисерка Анна Дудко («Глибока вода) — «Як жінки чоловіків продавали» Ірини Гурвич, та інші.

 

Альона Пензій також дослідила феномен «Капітошки» у спеціальному друкованому артномері журналу DTF Magazine. У його основі — роботи українських митців, поєднані з есеями, інтерв’ю та щоденниками. Так наша редакція хоче представити мистецтво та рефлексію тих, хто перебуває у стані тимчасовості та невизначеності.

На 136 сторінках видання ми зібрали роботи майже 30 митців з різних міст України в різних напрямках — живопис, графіка, літографія, фотографія, скульптура. Формуючи лайнап, ми хотіли презентувати більше нових імен та героїв.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Майже кожна з робіт створена протягом 2022 року і є історією особистого досвіду та рефлексією на нову реальність, в якій Україна опинилась починаючи з 24 лютого. Деякі проєкти створені художниками під час перебування в окупації.

Героями публікацій стали і ті, хто колись приїхав в Україну, рятуючись від воєнних дій у своїй країні, і тепер знову зустрівся з війною віч-на-віч.

Серед спеціальних запрошених авторів випуску — кінорежисерка та сценаристка Аліна Горлова, а також кінорежисерка, сценаристка та поетеса Ірина Цілик та інші.

Також ми поговорили з режисерами, художниками та митцями з Афганістану, Сирії, Сербії, Мексики. Це наша спроба діалогу зі світом і з тими, хто, як і ми, перебуває у стані невизначеності. Докладніше про номер та як його отримати читайте у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis