Перший погляд: кросівки Saucony, створені з грибів

Спортивний бренд випустив три оновлені моделі кросівок: 3D Grid Hurricane, Shadow 5000 та Shadow 6000. Взуття створили з альтернативної шкіри Hyphalite — вона на 95% складається з біологічного матеріалу на основі грибів

У всіх трьох моделях кросівок конопляна основа поєднується зі шкірою на основі грибів. Шнурки зроблені з переробленого матеріалу, а устілки — з коркового.

На сайті компанії ISA TanTec, яка розробила Hyphalite, зазначено, що матеріал виготовлений на рослинній основі, з використанням грибів, вирощених у В’єтнамі. Компанія використовує тільки ті плодові тіла грибів, що не придатні для харчування — їх висушують, перетирають в порошок, пресують і надалі перетворюють на штучну шкіру.

Модель 3D Grid Hurricane вийшла у блідо-жовтому кольорі з рожевими та зеленими деталями. Пару Shadow 6000, Saucony бордового кольору доповнили рожевими, персиково-коричневими, кремовими та зеленими вставками, а Shadow 5000 представили в оливковому кольорі. Останній силует також відрізняється амортизуючою підошвою EVA.

Купити кросівки можна на офіційному сайті Saucony. Ціна — від 120 до 140 доларів.

Це не перший експеримент Saucony з рослинними матеріалами.

У серпні 2021 року бренд випустив класичний силует Jazz Court з відновлюваних природних матеріалів, без використання пластику. Верхню частину взуття зробили з бавовни та джуту, підошву — з каучуку, а шнурки — з евкаліпта. Для фарбування використовували соки буряків, листя шовковиці та волоського горіха. Пакування виготовили з переробленого картону та крафтового паперу, а чорнило замінили барвником на соєвій основі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis