У Канаді на три роки декриміналізували важкі наркотики

Влада канадської провінції Британська Колумбія почала перший трирічний експеримент із декриміналізації важких наркотиків у невеликих кількостях, пишуть BBC та CBC News. Він триватиме з 31 січня 2023 року до 31 січня 2026 року, якщо федеральний уряд не скасує ініціативу 

У чому суть експерименту

Тепер усім повнолітнім, які проживають у Британській Колумбії, дозволено мати при собі не більше 2,5 грами кокаїну, метамфетаміну, MDMA, а також опіоїдів: героїну, фентанілу чи морфіну.

Тих, у кого поліція виявить при собі не більше дозволеної кількості речовин, не заарештовуватимуть, їм не висуватимуть звинувачень, а наркотики не конфісковуватимуть. Натомість людям пропонуватимуть ознайомитись з інформацією про доступні медичні та соціальні послуги.

На відміну від канабісу, важкі наркотики все ж лишаються поза законом: в провінції заборонений їхній продаж та розповсюдження, перевезення через кордон, а також зберігання на території шкіл, дитячих садків та просторів.

Як він працює на законодавчому рівні

Представники влади уточнили, що на рівні законодавства провінції нові правила затвердили як «виняток до федерального закону про контрольовані наркотики та речовини», а сам уряд стежитиме за перебігом експерименту протягом всього терміну.

Працівники поліції також пройдуть окремі навчання. Видання CBC News пише, що вони вже отримали інфографіки та фотографії того, який вигляд можуть мати 2,5 грама декриміналізованих наркотиків. Що визначити, які наркотики має при собі людина, офіцерам рекомендується запитати прямо, що це за речовина.

На що вплине нове рішення

За словами федеральної міністерки з питань психічного здоров’я та залежностей Керолін Беннет, «цей крок стане монументальною зміною в політиці щодо наркотичних речовин». На її думку, це сприятиме більшій довірі з боку жителів провінції, які, ймовірно, почнуть частіше звертатись за медичною та соціальною підтримкою.

«Декриміналізація людей, які вживають наркотики, допоможе зруйнувати страх і сором, які пов’язані зі вживанням психоактивних речовин. Це гарантує, що вони почуватимуться безпечніше, звертаючись за життєво необхідною їм підтримкою», — додала Дженніфер Вайтсайд, представниця міністерства з питань психічного здоров’я та залежностей Британської Колумбії.

У 2016 році влада Британської Колумбії оголосила наркотики «надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я». Відтоді внаслідок передозування забороненими речовинами померли близько 10 тисяч людей.

У 2020 році важкі наркотики декриміналізували в американському штаті Орегон, що межує з Британською Колумбією. Орегон став першим штатом США, який скасував кримінальну відповідальність на зберігання будь-яких наркотиків.

За зберігання невеликої кількості наркотиків, наприклад, кокаїну, метамфетаміну, LSD, метадону, героїну чи псилоцибіну, людину не притягують до кримінальної відповідальності. В таких випадках поліція виписує штраф на 100 доларів та попередження, а також пропонує пройти медичне обстеження на наявність наркотичної залежності.

Дозволена кількість речовин визначається залежно від типу наркотику.

У 2022 році влада Австралійської столичної території (оточує столицю Австралії Канберру. — Прим. DTF Magazine) повідомила, що з жовтня 2023 року регіон декриміналізує заборонені наркотики. Серед них: кокаїн, MDMA, героїн, метамфетамін та амфетамін. Так само як і в попередніх випадках, людям виписуватимуть попередження, штрафи, чи направлятимуть на спеціальні програми з відмови від наркотиків.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis