Українська кураторка увійшла до журі квір-програми на Берлінале-2023

Саша Прокопенко, програмна директорка Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF), увійшла до журі квір-програми Teddy Award на Берлінале-2023, який відбуватиметься 16-26 лютого. Цю нагороду вручають з 1987 року, а першу відзнаку отримав Педро Альмодовар за фільм «Закон бажання» з Антоніо Бандерасом в головній ролі. До складу журі запрошують представників кіноіндустрії з різних країн

У коментарі DTF Magazine, Прокопенко зазначає, що «взагалі не очікувала цього запрошення». Минулого року Саші написав координатор журі Teddy Award з запитом коротко описати фестивальний досвід та його звʼязок з квір-кіно.

«Я в кількох абзацах окреслила свій досвід як кінокураторки та програмерки KISFF, розповіла про секцію Sexuality Matters, де ми ось вже чотири роки говоримо про сексуальність, гендерну ідентичність, рівність, розмаїття й інклюзивність. І за тиждень отримала офіційний лист, у якому мене запросили стати членкинею журі премії Teddy Award», — коментує Саша.

Вона уточнює, що загалом «їй важко виокремити якісь критерії, за якими вона оцінює кіно на фестивалях». Але як програмна директорка, «вона шукає сміливі роботи, експерименти та свіжі думки».

«А ще іноді під час перегляду фільму в мене виникає думка: „Ого, такої репрезентації (певної групи людей, до прикладу) в кіно мені бракувало. Як було б круто дивитись такі фільми в підлітковому віці“. Тож, мабуть, зважаю саме на це, коли опиняюсь у журі», — додає Саша.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений TEDDY AWARD (@teddyaward)

Секцію Sexuality Matters у межах KISFF, яка фокусується на правах ЛГБТКІА+ та жінок, гендерній ідентичності та секс-позитивності, Прокопенко курує з 2018 року. Також Саша займається кураторством програми фільмів для підлітків для фестивалю «Молодість».

З 2016 року співпрацює з київським незалежним дистрибʼютором KyivMusicFilm.

У межах програми Panorama на Берлінале-2023 покажуть українську повнометражну стрічку «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової. Події фільму розгортаються напередодні розпаду СРСР. В центрі сюжету — 17 річна Кіра, яка «стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої».

«Це особиста історія мого дорослішання та становлення покоління, — пояснила Тоня Ноябрьова. — Це моя пісня про прощання з дитячими ілюзіями й про відчайдушні пошуки кохання. Моя Кіра – символ мого покоління, першого покоління незалежної України».

Також на цьогорічному Берлінале покажуть український фільм «Залізні метелики» Романа Любого про збиття рейсу MH17, короткометражний фільм Надії Парфан «Це побачення» та стрічку «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко й Даніеля Асаді Фаезі.

Частиною програми Берлінале-2023 стане і спеціальний показ документальної стрічки Шона Пенна Superpower («Суперсила»). Її знімали протягом 2022 року в Україні.

«Суперсила» розповідає про життя України після початку повномасштабної війни 24 лютого та «боротьбу між Володимиром Зеленським, актором і коміком, який став президентом України, і президентом росії Володимиром Путіним». Стрічка також зосередиться на важливості мистецтва та митців під час війни.

«Документальний фільм, який спочатку мав бути портретом президента Зеленського, став оспівуванням духу народу…», — йдеться в описі стрічки.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis