Українська художниця створила декорації для кутюрного шоу Christian Dior

4 липня, у перший день Тижня високої моди в Парижі, Dior представив кутюрну колекцію із 68 образів з використанням традиційних для модного дому прийомів: пишних суконь, корсетів, пальт прямого крою з багатою вишивкою. Вишивка була і в декораціях шоу: моделі ходили повз роботи українки Олесі Трофименко, яка поєднує вишивку з живописом

В інтерв’ю американському Vogue креативна директорка бренду Марія Грація К’юрі згадує: «Я побачила роботу Олесі Трофименко в MAXXI (музеї сучасного мистецтва в Римі), в якій вона зробила вишивку на намальованому пейзажі. Розглядаючи полотно, я зрозуміла, що ідея вишивки взята з українського народного костюма».

К’юрі запропонувала Олесі разом працювати над декораціями для показу кутюрної колекції. «Я часто бачу ідею просто знаком і я використовую вишивку, як піксель, до якого можна доторкнутися, — розповідає Трофименко в Інстаграмі Dior. — Коли ми обговорювали ідею, то дійшли висновку, що роботи мають бути оптимістичними. Я зробила замальовки, що ґрунтуються на традиційному українському орнаменті».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Dior Official (@dior)

В результаті художниця запропонувала використати елемент українського фольклору — Дерево життя. Vogue припускає, що ця ідея відгукнулася К’юрі не лише тому, що вона (ймовірно) хотіла підтримати та висвітлити роботу художника під час війни, а й тому, що символізм Дерева Життя зустрічається в багатьох культурах і релігіях.

Журналісту The Guardian К’юрі пояснила: «Мені подобається символіка Дерева життя. Воно означає ідею циклічності самого життя». А в прес-релізі модного дому зазначається, що роботи Олесі Трофименко «уособлюють жінку, продовження життя та світле майбутнє».

У проєкті для подіуму під назвою The Flow, Дерево життя стоїть поряд із букетами квітів, вишитих ательє Chanakya та школою ремесел Chanakya. На сайті Christian Dior пояснюють ідею подіуму: «У творчості Олесі Трофименко переплітаються елементи та спогади про традиції її країни в інтимному, дуже особистому баченні, яке їй вдається перенести на масштаб декорацій».

Дерево життя є також відправною точкою для кутюрної колекції Dior осінь-зима 2022. К’юрі відтворила його гілки і коріння в довгих, вільних сукнях і в грубих етнічних жакетах, вишитих шовковими та бавовняними нитками, і пряжею.

Кураторкою проєкту The Flow виступила ще одна українка — Соломія Савчук. Вона працює координаторкою мистецьких проєктів у «Мистецькому арсеналі».

Dior часто використовує флористичні мотиви у сет-дизайні, це — знак поваги засновнику бренду Крістіану Діору, який був завзятим садівником. Так, Раф Сімонс для дебютного кутюрного показу Christian Dior у 2012 році, використав 400 тисяч квітів для декорацій.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis