До головного офісу конгломерату LVMH в Парижі увірвалися протестувальники

13 квітня до головного офісу конгломерату LVMH в Парижі увірвалися французькі протестувальники, які з середини січня 2023 виступають проти підвищення пенсійного віку, пише Reuters. Понад 100 учасників протесту увійшли до офісу конгломерату на Авеню Монтень. Інші лишалися біля будівлі й розмахували прапорами

Протестувальники закликали «збільшити внесок найбагатших людей Франції до пенсійної системи країни».

«Якщо Макрон хоче знайти кошти для фінансування пенсійної системи, він має прийти сюди у їхніх пошуках. Їх можна взяти у кишенях мільярдерів», — вважає Фаб’єн Вільдʼє, очільник однієї з профспілок французьких залізничників.

Власник французького конгломерату LVMH Бернар Арно вважається найбагатшою людиною світу. У рейтингу Forbes, опублікованому у квітні, статки 74-річного Арно оцінюються у 211 мільярдів доларів. Конгломерат LVMH обʼєднує бренди Louis Vuitton, Christian Dior, Tiffany, Sephora, Givenchy, Marc Jacobs та інші.

З середини січня у Франції тривають протести проти пенсійної реформи — їхні учасники вимагають від уряду скасувати рішення про підвищення пенсійного віку на два роки з 62 до 64 років. У березні на протестні акції збиралося близько мільйона людей по всій Франції.

10 січня 2023-го прем’єр-міністрка Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, що передбачає підвищення пенсійного віку та збільшення трудового стажу — до 43 років. Влада Франції наполягає, що без цих змін пенсійна система не працюватиме через старіння населення. Це викликало протести.

16 березня Борн скористалася статтею 49.3 французької Конституції й провела законопроєкт про підвищення пенсійного віку без голосування в парламенті. 14 квітня Конституційна рада Франції має прийняти фінальне рішення щодо законності прийняття законопроєкту.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis