Кінофестиваль «Молодість» покаже одну з позаконкурсних програм в KINO42

Команда кінофестивалю «Молодість» організує серію кінопоказів в київському кінотеатрі KINO42. В програмі — стрічки з  позаконкурсної програми альтернативного кіно FORMA

Програма FORMA започаткована на «Молодості» у 2018 році. В межах програми презентують «експериментальні, унікальні та сміливі фільми, які демонструють, що кіно прдовжує жити та змінюватися». 

З п’яти фільмів, заявлених на серії кінопоказів, чотири — учасники торішнього 51-го кінофестивалю «Молодість». Українська прем’єра однієї зі стрічок, «Час із користю» нідерландського режисера Даана Баккера, відбулась ще у 2018 році — в перший рік існування програми FORMA.

Програма показів в KINO42:

«Час із користю» (2017), Даан Баккер
19 квітня, 20:00

Стрічка розповідає про те, як п’ятеро чоловіків віком за тридцять років «намагаються впоратися з безжальною абсурдністю свого існування».

Кун зловживає м’ясом та молоком на родинному святі. Фотограф-любитель Стефаан вирушає у дивну подорож пам’ятними місцями. К’єлль подорожує у часі, щоб підвищити самооцінку. Карела викрадають прибульці, і він повертається мутантом. Паранойя Джефа заважає йому справити враження на тестя і тещу.

У 2017 році повнометражний дебют Даана Баккера отримав нагороду MovieZone Роттердамського міжнародного фестивалю.

«Наглядачі вічності» (2021), Арістотеліс Мараґос
26 квітня, 20:00

Головний герой історії, містер Тумі, маніакально рве папір, щоб тримати під контролем монстрів свого дитинства. Але коли він прокидається посеред перельоту до Бостона і бачить, що більшість пасажирів зникли, він має протистояти паперовому кошмару, який загрожує порвати все на шматки.

В анімаційному фільмі режисер Арістотеліс Мараґос використав кадри з мінісеріалу «Ланґольєри» 1995 року — екранізації роману Стівена Кінґа «Четверта після опівночі». Режисер роздрукував кадри з фільму, а сюжет його стрічки побудований довкола боротьби з ними.

«Справжні люди» (2022), Кіт Заугар
3 травня, 20:00

В центрі сюжету — американка з азійським корінням та старшокурсниця якогось нью-йоркського університету Райлі, яка бореться з молочницею, інфекцією сечових шляхів, нещодавнім розривом стосунків, расовою стигматизацією з боку так званих друзів, хвилею романтичних інтрижок із незацікавленими чоловіками та майбутнім, «поставленим на паузу». 

«Пісні про кохання» (2021), Томаш Габовський
10 травня, 20:00

Чорно-біла соціально-психологічна драма про молодого музиканта, який шукає свій життєвий шлях, та молоду офіціантку з чудовим голосом, яка намагається набратися сміливості, щоб виступати на сцені. Після випадкової зустрічі вони закохуються одне в одного і постають перед вибором між коханням та своїми прагненнями. 

«Ґран-Жете»2022, Ізабель Штевер
17 травня, 20:00

Головна героїня Надя віддалилася від свого маленького сина, щоб мати змогу зосередитися на балетній кар’єрі. Після багатьох років на сімейній вечірці вона зустрічає сина, який ріс із бабусею, і між ними виникає симпатія, що виходить далеко за рамки материнської любові.

В «Молодості» пояснили, що у стрічці режисерка Ізабель Штевер «торкається теми, яку більшість вважає скандальною: інцестуальні відносини між матір’ю та сином». На Берлінале-2022 фільм отримав приз глядацьких симпатій секції «Панорама» серед ігрових фільмів. 

Придбати квитки на покази можна на сайті KINO42.

Всі фільми транслюватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами. Стрічки представить особисто програмний координатор «Молодості» Віктор Глонь.

«Молодість» — один із найстаріших українських кінофестивалів, що орієнтується насамперед на дебютантів в кіноіндустрії. Перша київська «Молодість» пройшла ще в 1970 році.

До основної програми фестивалю входять конкурси повнометражного та короткометражного (зокрема студентського) кіно. Ще однією частиною «Молодості» є низка позаконкурсних програм, на яких показують хіти з кінофестивалів у Берліні, Каннах, Роттердамі та Локарно, атакож секція Sunny Bunny, яка збирає найактуальніші фільми року на тему ЛГБТК+. Остання з’явилась у програмі «Молодості» в 2001 році і на той момент була лише другою у світі квір-програмою великого міжнародного кінофестивалю (після Берлінале).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis