«Домашній вуаєризм» і лаконічні силуети: Який вигляд має нова колекція Prada

На Тижні моди в Мілані пройшов показ «Touch of Crude» сезону Весна/Літо 2023 Prada. Креативні директори бренду, Міучча Прада і Раф Сімонс співпрацювали над показом з режисером фільмів «Драйв» і трилогії «Дилер» Ніколасом Віндінгом Рефном. Для шоу у Fondazione Prada він створив неонові проєкції, спільно з нідерландьскою студією AMO, які працюють з Prada з 2016 року

Концепція шоу

«”Touch of Crude” базується на понятті спостереження, погляду всередину і назовні з різних точок зору, розповів Віндінг Рефн виданню WWD напередодні шоу. — Це відповідає концепції жіночого весняного показу Prada, ідеї домашнього вуаєризму».

І додав: «Цей діалог ставить під сумнів сприйняття штучності та реальності — про те, спостерігаємо ми дію чи натомість дивимось на реальність із перформативного простору показу мод. Безпосередньо глядачі перетворюються на активних учасників, їхнє спостереження — на дію, їхня присутність — на реакцію».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Prada (@prada)

Якою вийшла колекція

Раф Сімонс та Міучча Прада у новій колекції продовжили переосмислювати класичний костюм і лаконічні силуети: так, вони створили шкіряні пальта з глибокими вирізами, комплекти із спідниці та куртки і класичні піджаки. Тематика «домашнього вуаєризму» прослідковується у сорочках-кетсьютах, спідницях з тонкої, напівпрозорої вовни та шовкових сукнях-комбінаціях.

Основні кольори колекції — чорний, білий, сірий та коричневий, з яскравими плямами яскраво-рожевого, помаранчевого і фірмового для бренду яскраво-зеленого на шовкових сукнях-комбінаціях, оверсайз або подвійних сумках-трикутниках та взутті.

Серед деталей колекції — квіткові принти та аплікації на сукнях, светри з вирізами на спині, довгі шлейфи на сукнях і пальто, а також туфлі з ремінцями й гострим носком на масивних підборах. Повністю шоу можна подивитися тут.

Після показу Раф Сімонс, Міучча Прада і Ніколас Віндінг Рефн обговорять свою співпрацю й обмін ідеями. «Зазвичай я працюю сам або в обмеженій зоні, але це був трикутник співпраці, це було супер круто з мого світу кіно, телебачення та мас-медіа, крокуючи в моду, з іншої точки зору», — так режисер описав колаборацію виданню WWD.

 

Це не перша співпраця Ніколаса і модного дому. Режисер відібрав 13 «забутих» американських фільмів для показу на проєкті Soggettiva у 2019 році, що проходив у Fondazione Prada. А рік потому Ніколас, разом з Френком Оушеном і Остіном Батлером став обличчям кампанії Optimist Rhytm, сезону Весна/Літо 2020.

Музику для показу написав Кліф Мартінес, композитор для таких стрічок як «Драйв», «Лінкольн для Адвоката» та інших, а у 1980-х був барабанщиком Red Hot Chilli Peppers.

Разом  з нідерландською студією AMO Prada співпрацює з 2016 року: AMO вже створювали «червоний тунель» для чоловічого показу Весна/Літо 2022, в наступному сезоні — sci-fi декорації, і на шоу осінь-зима 2022 — паперовий оверсайз-будинок.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis