19 представників української культурної сфери розповіли чому вирішили не покидати Україну під час війни для нового випуску суботнього додатка газети The Financial Times — журналу How To Spend It. Матеріал з їхніми історіями став головним у спеціальному осінньому мистецькому номері видання.
Зйомка для обкладинки How To Spend It відбувалася у київській студії художниці Маші Реви. За фотографії відповідали Олексій Березуцький та Василина Врублевська. Рева і Врублевська також стали героїнями матеріалу
«У перші кілька днів путінської “спеціальної військової операції”, коли оточений Київ покинули понад два мільйони мешканців, багато хто боявся, що столиця швидко впаде. У війні, розпочатій через впевненість однієї людини, що без росії України не існує, Київ, видатна культурна окраса країни, став головною мішенню. Але попри обстріли, руйнування та насильство, виник рух опору — один з них очолили митці, які вірили, що українську спадщину треба вберегти за будь-яку ціну», — так починається матеріал How To Spend It, що отримав назву We’re the cultural resistance («Ми — рух культурного опору»).
Окрім Реви та Врублевської, героями матеріалу стали художниці Олеся Трофименко та Лєра Полянскова, художники Микола Рідний та Іван Світличний, куратор Андрій Сігунцов, архітекторка Катя Зуєва, поет Мирослав Лаюк, фотограф Саша Курмаз, перекладачка Ярослава Стріха, дизайнер Артем Клімчук, режисер Павло Буряк, хореографка Олена вечірка та інші.
Переглянути цей допис в Instagram
Редакція супроводила матеріал підбіркою благодійних фондів, що допомагають українській культурі.