Дивіться трейлер «Ансельма» Віма Вендерса про скульптури та картини Кіфера

Janus Films випустив перший трейлер до документальної стрічки Віма Вендерса («Небо над Берліном»). У своєму новому фільмі «Ансельм» (Anselm) режисер досліджує шлях митця та скульптора Ансельма Кіфера протягом двох років: від його виставок у рідній Німеччині до нового дому у Франції

Картину знімали у 3D форматі та із надвисокою резолюцією 6K. Завдяки такому формату вдалося показати масштаби робіт Кіфера у просторі. Вендерс не вперше працює з 3D. У 2011 році на Берлінале він показав док про німецьку хореографиню Піну Бауш «Піна».

Прем’єра фільму відбулася у секції «Спеціальні покази» на Каннському кінофестивалі 2023 року. Після cсеансів на картину вийшли позитивні рецензії, в яких особливо відмічають технологічний аспект. «Попри практичні проблеми, з якими стикається 3D-кіно в нинішньому кліматі, яскрава краса та культурне багатство фільму мають бути для “Ансельма” значним успіхом у кінотеатрі та онлайн», — пише Джонатан Ромні із Screendaily, а кінокритикиня Кетрін Брей із Variety називає стрічку «багатою на ідеї та проривною в технічному виконанні».

Разом з «Ансельмом» Вендерс показав картину Perfect Days в основному конкурсі Канн. Це ігрова стрічка про токійського чистильника туалетів, який у вільний час захоплюється фотографією дерев.

Поки що невідомо, чи вийдуть обидва фільми в Україні. У США «Ансельм» виходить в обмежений прокат 8 грудня.

Вім Вендерс — один з головних представників нового німецького кіно. Він здобував «Золоту пальмову гілку» за драму «Париж, Техас» (1984) та БАФТА за режисуру цієї стрічки. Картини Вендерса тричі номінували на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм» («Соціальний клуб Буена Віста» (1999), «Піна» (2011) та «Сіль землі»(2014)). З 1996 року він головує у Європейській кіноакадемії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis