Дизайнерка студії CREVV випустила серію футболок «Дім» і присвятила її сходу України

Дизайнерка Саша Шматко представила перший дроп «Дім», присвячений «індустріальній спадщині сходу України». Це колекція футболок з назвами українських заводів та короткими довідками про них, а також принтами, присвяченими Василю Стусу, який виріс у Донецьку

Саша народилася в Сєвєродонецьку, в 15 років переїхала до Харкова, але продовжувала регулярно їздити додому. В коментарі DTF Magazine вона розповіла, що часто ходила в походи, завдяки чому «знає багато прихованих закутків, річок та лісових стежок».

«Колись ми з батьком вдвох посадили дуб під Лисичанськом, на березі Дінця», — згадує Шматко.

На футболках Саша надрукувала серію із дев’яти плакатів, які створила для захисту магістерського диплома у Харківській державній академії дизайну та мистецтв. Серед принтів — зруйновані, знищені  та ліквідовані в різні роки заводи та підприємства, такі як «Азот Сєверодонецьк», Слов’янський Керамічний Комбінат, «Автоскло» та «Краситель».

«Дев‘ять картинок про спадщину, котра мозолила мені вуха у дитинстві та, певною або великою мірою, формувала менталітет регіону. Завдяки вам світом поповзуть маленькі історії про схід, котрі колись виростуть у велику нову історію (нашу)», — описала ідею дропу Саша.

За словами дизайнерки, ідея розповісти про її дім з’явилася ще до повномасштабного вторгнення росії, адже у 2014 році Сєвєродонецьк також пережив окупацію. Вже під час великої війни у 2022 році місто знову стало однією з головних цілей росії — у червні, після кількох місяців жорстоких боїв, російська армія окупувала Сєвєродонецьк.

«Все було під ворохом думок: чому так сталося, про що взагалі регіон. Тому захотілося привернути увагу спільноти таким собі “стильним” шляхом. Щоб було цікаво почитати, розібратися, спробувати зрозуміти, — пояснила Саша. — Але це тільки початок, бо, звісно, схід України — це далеко не тільки заводи. Проте, ми з дитинства чули їхні назви, тому я й почала з індустріального».

Оформити попереднє замовлення можна в Інстаграмі, орієнтовний період виробництва — два тижні. Ціна — 1350 гривень.

50% виручених коштів Саша перераховуватиме на підтримку ЗСУ та волонтерських ініціатив.

 

Надалі дизайнерка планує масштабувати проєкт та залучати друзів та знайомих з інших регіонів України.

«Знаю, що є багато про що розповідати, ще більше — досліджувати. Точно хочу висвітлювати історію візуальними образами… Планую збирати дрібні факти, суб’єктивні погляди й розповідати про локальні штуки красиво, щоб хотілося це носити, використовувати, ділитися та вивчати».

У квітні 2022 року співзасновник дизайн-агенції CREVV Антон Іванов запустив бренд ALCHEVSQUE спільно з фронтменом гурту «Дети Депутатов» Єгором Литвиненком та керівником відділу продукції в Big Money University Танею Лютою.

Назва відсилає до Алчевська — рідного міста дизайнера, а перший дроп присвятили темі війни в Україні.

В грудні команда бренду представила другий дроп.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis