Польсько-німецький фільм про українську молодь отримав нагороду на фестивалі в Локарно 

Документальний фільм «Синдром Гамлета» розповідає про «покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною». Стрічку відзначили Гран-прі «Тижня критики» як найкращий фільм в межах 75-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно

Події стрічки розгортаються за кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну. У центрі сюжету п’ятеро молодих людей, які працюють над театральною постановкою, що намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівською пʼєсою «Гамлет».

Кожен з героїв отримує можливість виразити свої переживання і травми та поставити самим собі запитання «бути чи не бути». Всі вони борються з розчаруванням, безсиллям і гнівом, і намагається навести лад у житті: Славік пройшов війну та полон, Катя шукає прощення матері за те, що пішла воювати, Родіон втік з Донбасу, проте й далі стикається з гомофобією, що лише стає більшою, колишній фельдшер Роман бореться з травматичними спогадами свого військового досвіду, Оксана просто хоче втекти від того, що відбувається в Україні та виїхати з країни.

Зняли фільм режисерка з Берліна Ельвіра Нєвєра та польський режисер Пьотр Росоловський.

Стрічку також відзначили премією незалежних швейцарських критиків Boccalino d’Oro за найкращий документальний фільм кінофестивалю у Локарно.

Під час відкриття фестивалю команда фільму провела політизовану акцію на підтримку України. Вони принесли плакати, які нагадують про війну в Україні, а один із героїв фільму Ярослав Гавянець прийшов на відкриття у військовій формі Збройних сил України, що заборонено правилами фестивалю.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis