Фільм загиблого у Маріуполі литовського документаліста Мантаса Кведаравічуса випустили онлайн

Український стримінг Takflix випустив документальну стрічку «Маріуполіс» (Mariupolis) 2016 року, щоб вшанувати пам’ять литовського режисера Мантаса Кведаравічуса, вбитого 2 квітня у Маріуполі. Половину коштів з продажу квитків перерахують організаціям «Платформа ТЮ», «ТворчСхід» та «Пілігрим», які допомагають з евакуацією маріупольців

Фільм доступний мовою оригіналу (російська) з англійськими субтитрами.

Мантас Кведаравічус багато років знімав життя Маріуполя, а з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого документував у місті воєнні злочини російських військових.

Документальна стрічка «Маріуполіс» розповідає про повсякденне життя міста, «яке знаходилося за крок до війни на Сході з 2014 року».

«Чоловік лагодить свою рибальську сітку та йде на міст. Два трамваї стикаються один з одним — ніхто не постраждав, а контактний дріт відновлюється в той же день. Для робітників заводу проводиться невеликий концерт, де щирий виступ скрипальки змушує їх плакати. Бомби падають у море, та всім байдуже. Повсякдення Маріуполя — розташованого на схід від Криму українського міста, колись заселеного греками — визначене загрозою бомбардувань. Це візуально сильна пошана кризовому місту, присвячена його поетам та чоботярам», — пишуть в синопсисі.

 

Прем’єра стрічки відбулась 14 лютого 2016 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

У березні стримінг Takflix склав добірку «Маріуполь, я люблю тебе». Туди увійшли чотири короткометражні документальні фільми присвячені Маріуполю, який з першого березня перебуває в блокаді. Доступ до підбірки коштує 200 гривень, а 50% від продажу квитків направлять на волонтерський рахунок Маріупольської міської ради.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Takflix (@tak_flix)

Блокада півмільйонного Маріуполя триває з першого березня. Вона супроводжується постійними ракетними та авіаобстрілами по житлових будинках, лікарнях та об’єктах інфраструктури. В місті відсутні зв’язок, вода, електрика, газ, тепло.

Наразі точна кількість загиблих невідома. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, 27 березня, коментуючи цифру  2187 загиблих, сказав: «Не хочу нікого лякати. Можу сказати точно, що число вже набагато більше. Це тисячі людей»». 21 березня командир полку «Азов» майор Денис Прокопенко в коментарі CNN повідомив, що кількість загиблих вже понад 3000 осіб.

Також фактично немає списків мертвих. «І я скажу страшну річ — багатьох ми не ідентифікуємо до поховання», — розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що встановити загиблих можна буде «лише після перемоги».

У Маріуполі не залишилось районів, які б не постраждали від обстрілів. В інтерв’ю виданню Forbes заступник мера Маріуполя Сергій Орлов розповів, що зруйновано 80-90% міста.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis