Володимир Зеленський виступив на «Ґреммі-2022». А Джон Ледженд заспівав в підтримку України

Звернення Володимира Зеленського показали під час 64-ї церемонії нагородження «Ґреммі», яка відбулася в річ на 4 квітня в Лас-Вегасі. Український президент закликав музичну спільноту не мовчати про війну проти України. Його виступ транслювали на двох великих екоранах на сцені

«Що є найсильнішим контрастом до музики? Тиша зруйнованих міст та вбитих людей. Наші діти малюють ракети, що летять, а не зірки, що падають. Понад 400 дітей отримали поранення та 153 дитини загинули. І ми ніколи не побачимо, як вони малюють. Наші музиканти носять бронежилети замість смокінгів. Вони співають для поранених. У шпиталях»,— сказав Зеленський. — «Говоріть правду про війну. У своїх соцмережах. По телевізору. Підтримайте нас, чим можете. Будь-чим. Але не мовчіть. І тоді настане мир. Усі наші міста руйнує війна. Чернігів, Харків, Волноваха, Маріуполь та інші. Це вже легенди. Але я мрію, щоб вони були живими. І вільними. Вільними як ви на сцені “Ґреммі”».

Після виступу Зеленського Джон Ледженд виконав композицію Free. До нього приєдналися співачка Міка Ньютон, бандуристка з Одеси Сюзанна Іглідан та українська поетеса Любов Якимчук — вона прочитала адаптований варіант вірша «молитва» зі збірки «Абрикоси Донбасу».

В кінці виступу організатори премії закликали підтримати гуманітарні ініціативи в Україні.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений John Legend (@johnlegend)

В Інстаграмі Ледженд написав, що створив цю пісню через тиждень після початку війни проти України.

«Моторошно бачити війну, яку ведуть великі держави з дорогою зброєю. Режим, який безглуздо й жорстоко увірвався в Україну, не має права вбивати, панувати й підкорювати український народ, не має права відбирати волю народу в демократичної нації. Я знаю, що не можу закінчити жодну війну піснею, але я повинен був написати цю пісню як свою молитву, свій внесок у хор голосів, які закликають до миру і свободи для всіх людей. Сподіваюся, що кожен з нас зможе знайти свій власний спосіб зробити свій внесок у цей хор. Щоб ми заглушили голоси та сили ненависті, фанатизму та авторитаризму. Зробімо наш світ справді вільним», йдеться у пості співака.

Шон Пенн та акторка Емі Шумер пропонували надати Зеленському слово й під час церемонії «Оскар». Втім організатори цього не зробили, обмежившись хвилиною мовчання, а також закликали робити внески до Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця через сайт crypto.com.

Деякі зірки прийшли з жовто-блакитними пінами та стрічками в підтримку України. Докладніше про це ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis