Українська поетеса Любов Якимчук прочитає вірші під час церемонії «Ґреммі»

Поетку запросили виступити на 64-й церемонії нагородження музичної премії «Ґреммі», яка відбудеться в ніч на 4 квітня в Лас-Веґасі. Там Якимчук має прочитати вірші з поетичної збірки «Абрикоси Донбасу», опублікованої в 2015 році

«Йшла 24-та година дороги. Це божевілля, не менше. Зараз пересідаю в Лос-Анджелесі на літак до Лас-Веґаса, де я запрошена поетка з України на Ґреммi, і якщо не підведуть ковідні тести, то читатиму на церемонії вірш з книжки Apricots of Donbas», — написала у Фейсбуці Якимчук.

Якимчук також подякувала перекладачці Зені Томпкінс, яка вела переговори з організаторами та натякала на можливий виступ поетеси 26 березня.

«Абрикоси Донбасу» — друга збірка поезій Любові Якимчук, яка вийшла влітку 2015 року у «Видавництві Старого Лева». У 2018 році її переклали польською мовою, а у 2020 — англійською. Назва збірки походить від поеми «Абрикоси Донбасу», яка Якимчук написала у 2012 році, за два роки до війни росії проти України.

«Я її писала для того, щоб показати емоції людей, щоб асоціювати людей, справжніх, живих, зі словом Донба, яке сприймається якось надто механічно. Тобто в нас ще до війни виникали технологічні, промислові асоціації, пов’язані з вугільною або з металургійною промисловістю. І я працювала зі словом Донбас, щоб змінити його значення й показати живих людей в цих умовах — шахтарів, працівниць вуглепереробних фабрик тощо. І епіграф до цієї поеми: Там, де не ростуть абрикоси, починається росія. Тобто абрикоси ще тоді, до війни, були таким маркером, який позначав українські землі. І на кордоні з Росією ці просто посадки диких абрикосів зникають, за кордоном ростуть уже зовсім інші дерева», — описувала збірку поетеса в інтервʼю «Радіо Свобода».

На основі збірки разом поетеса разом із львівським контрабасистом Марком Токарем створили однойменний музично-поетичний проєкт і записали альбом.

Окрім цього, Якимчук стала співавторкою сценарію до документального фільму «Будинок Слово» Тараса Томенка та пʼєси «Стіна», за якою у 2019 році поставив виставу Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis