Французькі шахістки розпочали кампанію проти сексизму та насильства у шахах

14 французьких шахісток написали відкритого листа проти сексизму та сексуалізованого насильства у шахах, якого вони у різний час «зазнавали від шахістів, тренерів, суддів або функціонерів», пише Le Monde. Наразі лист зібрав понад 90 підписів

Для публікації листа французькі шахістки створили профілі у Твіттері та Інстаграмі з назвою Nous, joueuses d’échecs («Ми, гравчині в шахи»).

«Ми впевнені, що сексуалізоване насильство усе ще одна з найголовніших причин, чому жінки та молоді дівчата, особливо підлітки покидають шахи. Ми замовчували подібне ставлення надто довго. Утім мовчати — значить нести тягар сорому самотужки. Щоб знайти слова та сміливість висловитися, може знадобитися час, але ми віримо, що це необхідно та зцілююче. Ми закликаємо усіх шахісток розповісти про пережите насилля», — йдеться у листі.

Шахісток підтримала Французька федерація шахів, закликавши поширювати листа.

«Спільно з асоціацією “Колос на глиняних ногах” (французька організація, що бореться з сексуалізованим насильством — Прим. DTF Magazine) та звертаючись до інструментів, запровадженими державою, Французька федерація шахів заохочує свободу слова та виступає разом з жертвами та свідками гендерного та сексуалізованого насильства. Повна підтримка», — йдеться в заяві федерації.

До підписантів долучилася дворазова шахова чемпіонка США, гросмейстерка Дженніфер Шахаді. У лютому 2023 у соцмережах вона розповіла про сексуалізовані домагання з боку американського шахіста Алехандро Раміреса, які сталися 10 років тому. Згодом до її звинувачень доєдналися ще кілька жінок, які також постраждали від Раміреса.

Шахаді повідомила про поведінку Раміреса Федерацію шахів США та Шаховий клуб Сент-Луїса восени 2022 року. Наразі обидві організації провадять незалежні розслідування.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis