Французьким критикам не сподобався «Наполеон» Рідлі Скотта. Режисер відповів, як завжди, прямолінійно

Французькі медіа розкритикували байопік Рідлі Скотта про Наполеона Бонапарта, пише Deadline. Одне з провідних видань Франції Le Figaro назвало нову роботу режисер «розповіддю про Барбі й Кена у часи Імперії»

Французький GQ назвав картину «глибоко незграбною й неприродною», а Le Point процитував французького історика, автора біографії Наполеона Патріса Ґеніфе, який назвав фільм «дуже антифранцузьким та пробританським».

«Французи навіть самих себе не люблять. Але аудиторії, якій я показав фільм у Парижі, він сподобався», — так відреагував на критику Скотт.

Після премʼєри «Наполеона» у французькій столиці, що відбулася 14 листопада, у режисера запитали, як він ставиться до того, що історики називають його новий фільм «історично неправдивим».

«А вони там були? О, то їх там не було. Тоді звідки вони знають, що мій фільм неправдивий?», — відповів Скотт.

Британські медіа переважно хвалять нову роботу Рідлі Скотта. Guardian відзначає «Наполеона» за «неймовірне зображення кавалерійських атак», The Times називає «вражаючим історичним епосом», а Empire — «цікавою та правдоподібною інтерпретацією Наполеона Скоттом».

Рідлі Скотт зняв «Наполеона» за 61 день, фільм охопив шість різних масштабних битв наполеонівських воєн. Хронометраж картини становить дві години 38 хвилин. За словами режисера, він намагався зробити кінотеатральну версію «Наполеона» не довшою за три години.

«Бо коли глядачам спадає на думку щось в дусі: “О Боже, я не зможу поїсти ще годину”, це означає, що фільм — занадто довгий», — сказав режисер.

Українська прем’єра «Наполеона» відбудеться 23 листопада 2023.

Згідно з синопсисом, «Наполеон» Рідлі Скотта заснований на приказці «Кожен солдат носить у своєму ранці маршальський жезл». Це оригінальний і особистий погляд режисера на походження Наполеона та його шлях до імператора, «розказаний через призму захопливих і часто мінливих стосунків із дружиною та єдиною справжньою любов’ю, Жозефіною».

Проєкт відобразить знамениті битви Наполеона, «його безжальні амбіції та разючий стратегічний розум видатного військового лідера та військового провидця».

Головну роль в фільмі зіграв Хоакін Фенікс, а роль імператриці Жозефіни — Ванесса Кірбі («Фрагменти жінки», «Місія нездійсненна»).

Після прокату в кінотеатрах стрічка вийде на стримінгу Apple TV+ в розширеній версії. Очікується, що «Наполеон» в режисерському монтажі йтиме близько чотирьох годин.

За сценарій картини відповідав Девід Скарпа, який уже працював зі Скоттом над стрічкою «Всі гроші світу» (2017). А Фенікс вже знімався у Скотта у 2000 році у «Гладіаторі».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis