Російське МВС оголосило Jamala в розшук

Міністерство внутрішніх справ рф оголосило в розшук українську співачку кримськотатарського походження Jamala, справжнє ім’я якої — Сусана Джамаладінова. Про це повідомила низка російських медіа та ресурсів, зокрема, «Медіазона», яка знайшла інформацію в базі МВС рф 

Співачку оголосили в розшук в середині жовтня 2023 року. Її звинувачують у «поширенні фейків про російську армію» за частиною 1 статті 207.3 Кримінального кодексу рф.

В листопаді російський суд заочно заарештував Jamala.

Сама співачка поки не коментувала новину.

Скриншот: «Медіазона»

У квітні 2022 року російські медіа також повідомляли, що Jamala внесли до списку українських артистів, яким на 50 років заборонено в’їзд на територію рф.

Jamala неодноразово критикувала російську владу за окупацію Кримського півострова з 2014 року. 2016 року співачка перемогла на «Євробаченні» з піснею «1944» про сталінську депортацію кримських татар з Криму у 1944 році. 2023 року пісня зайняла третє місце в рейтингу найкращих пісень-переможниць за всю історію «Євробачення» за версією The Guardian.

З початку повномасштабної війни в лютому 2022 року співачка активно говорила на міжнародній арені про потребу підтримки України та відкрито звинувачувала росію у нападі.

У травні 2023 року Jamala випустила альбом QIRIM, присвячений культурі та музиці киримли.

QIRIM — лонгплей із 14 пісень, кожна з яких представляє певну місцевість Кримського півострову. В описі релізу зазначено, що «співавтором цього дослідження став сам народ Криму» — до його створення долучилися понад 80 музикантів.

«QIRIM — це про нашу історію, яку ми збираємо по крихтах, щоб пізнати себе. Щоб пізнати культуру, що роками кровоточить. Новий альбом проводить тропами українського Криму і розповідає традиційні сюжети, раніше невідомі чи забуті. Саме так я хочу, щоб звучала Україна для світу», — пояснила ідею альбому Jamala.

Докладніше про реліз ми розповідали у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis