В інтервʼю Yahoo Entertainment Крістофер Нолан та його незмінна продюсерка й дружина Емма Томас розповіли про те, чому вважають «Оппенгеймер» важливим фільмом, відповіли на критику Спайка Лі («Олдбой», «Чорний куклукскланівець») щодо картини, а також поділилися, що «готові відійти від таких похмурих та нігілістичних тем» у своїх роботах
На думку Нолана, Джуліус Роберт Оппенгеймер — «один з найважливіших діячів в історії», тому що він «незворотно» змінив світ. Утім, режисер створював фільм найперше, щоб нагадати людству про небезпеку ядерної зброї.
Інтервʼюер Кевін Полови запитав у Нолана, що той думає з приводу критики Спайка Лі, який вважає, що попри всі переваги «Оппенгеймеру» бракує точки зору японців.
«Лі — один з моїх кумирів, і я щасливий тим, що фільм йому усе ж сподобався. Але ми різні режисери, які бачать світ по-різному і відповідно знімають кіно по-різному. Але я просто в захваті, що він бачив мою роботу і щось виніс для себе», — розказав Нолан.
Томсон зазначила, що Нолан від самого початку хотів розказати історію з точки зору Оппенгеймера, й писав сценарій від першої особи: «Навіть те, як Оппенгеймер отримував інформацію про те, як вчинили з його винаходом, ми відобразили точно так само, як це відбувалося в реальному житті — учений почув про це по радіо, як і вся Америка».
На питання, чи не хотілося б Нолану зняти, наприклад, романтичну комедію, після роботи над «такою похмурою історією», той відповів, що «якась його частина точно готова завершити цей відрізок карʼєри».
«Неймовірно чудово бути присутнім тут з вами й розмірковувати про успіх фільму. Це величезний привілей. Але так, це дуже темна тема. Нігілістична. І, так, частина мене дуже прагне рухатися далі й, можливо, зробити щось, знаєте, не таке похмуре», — поділився Нолан.
Томас вважає, що знімати фільми на кшталт «Оппенгеймера» є певним активізмом, щоб нагадувати людям «на якій тонкій межі ми перебуваємо».
Нолан додав, що остаточно впевнився у тому чи варто знімати фільм про винахід атомної бомби після розмови з 16-річним сином, який сказав батькові, що тема ядерної зброї наразі нікого не хвилює».
«Мені здається. що фільми мають бути перш за все значущими. Але і водночас розважальними. Вони мають захоплювати й залучати глядача, незалежно від жанру — чи то горор, чи то романтична комедія. Зрештою ви маєте захопити аудиторію та дати їй переконливу історію. Тому я найперше хочу розповідати своїм глядачам круті історії. І в результаті вони ставатимуть резонансними, якщо я зроблю свою роботу правильно», — вважає Нолан.
У вересні «Оппенгеймер» став найкасовішим байопіком в історії, обігнавши «Богемну рапсодію» Браяна Сінгера з Рамі Малеком у головній ролі. За дев’ять тижнів у світовому прокаті «Оппенгеймер» зібрав 912,7 мільйона доларів. А байопік про Фредді Мерк’юрі заробив 902 мільйони доларів.
На момент написання матеріалу «Оппенгеймер» зібрав у світовому прокаті 950,7 мільйона доларів.
«Оппенгеймер» — це історія батька атомної бомби, американського фізика Джуліуса Роберта Оппенгеймера, роль якого виконав Кілліан Мерфі («Гострі картузи»).
Ролі в фільмі також виконали Роберт Дауні-молодший, Кеннет Брана («Тенет»), Емілі Блант («Тихе місце»), Флоренс П’ю («Маленькі жінки»), Метт Деймон («Остання дуель») та Рамі Малек, який також зіграв головну роль в «Богемній рапсодії».
Мерфі та Нолан раніше вже працювали разом над «Бетменом: Початок», «Дюнкерком» та «Початком».
За виробництво відповідала студія Universal Pictures — на зйомки фільму витратили 100 мільйонів доларів. Фільм став першим проєктом Нолана, знятим не для студії Warner Bros., з якою режисер співпрацював близько 20 років. Їх першою спільною стрічкою було «Безсоння» (2002) з Аль Пачіно, Гіларі Свонк та Робіном Вільямсом, а останньою — «Тенет» (2020) з Джоном Девідом Вашингтоном та Робертом Паттінсоном.
Премʼєра в Україні відбулася в липні 2023 року.