Adobe Stock продає зображення України без Криму та прапорів терористичних організацій

На платформі Adobe Stock, що належить компанії Adobe Systems, продаються мапи України без Криму, Луганщини та Донеччини. А також графіка з прапорами, гербами та іншою символікою, яку росіяни використовують на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях, пише LIGA.Tech. На це звернув увагу український ілюстратор Максим Філіпенко — він створив тред у соцмережі Х зі скриншотами таких робіт

«Adobe заробляє на продажі проросійських зображень на своїй платформі. Карти України без Криму, донецька та Луганська, прапори анексованих росією територій — у них є все! І навіть більше — російські дизайнери отримують роялті за ці зображення», — написав Філіпенко у Х.

Філіпенко зазначає, що за пошуковим запитом Donetsk на Adobe Stock можна знайти «десятки зображень та відзнак так званої Донецької народної республіки». Ілюстратор додав, що «прапори ІДІЛ чи навіть прапор нацистської Німеччини на Adobe Stock відсутні».

Завантажувати зображення на Adobe Stock може будь-яка особа, що досягла повноліття та має активну підписку на сервіс.

На початку березня 2022 року Adobe зупинила продаж нових продуктів та послуг на території росії. А також скасувала ліцензії на хмарні сервіси Adobe Creative Cloud, Document Cloud та Experience Cloud для російських ЗМІ, контрольованих урядом.

«Протягом останніх кількох днів ми стали свідками неспровокованих, насильницьких нападів на Україну та трагічної втрати невинних життів. Дивлячись на цю трагедію, ми вважаємо, що несемо відповідальність за те, щоб наші продукти та послуги не використовувалися для підтримки цієї незаконної війни», — йшлося в офіційній заяві американської компанії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis