«Герої вмирають»: СТАСІК випустила новий кліп. Він про смерть героїв

Анастасія Шевченко під псевдонімом СТАСІК презентувала нову пісню та кліп «Герої вмирають». У відеороботі вона приміряла образ Харона — персонажа з давньогрецької міфології, який перевозив померлих у царство Аїда

Відеокліп присвячений Роману Ратушному та «пам’яті кожної та кожного з ваших близьких, хто загинув на цій війні». Це перша робота співачки за півтора роки. Її зняв творчий тандем — режисерка Анна Бурячкова та операторка Лєна Чеховська («Коли нам було 15»).

«Я давно мала випустити цю пісню. Насправді ще до повномасштабного вторгнення. — розповідає СТАСІК для DTF Magazine. — Але тільки цієї зими я набралася достатньо сил, щоб зробити цей ривок, щоб завершити музичну обробку і прийняти рішення знову вийти публічно оголеною і говорити про важливе». 

«“Герої не вмирають” — ця фраза набула сталості з початку російсько-української війни. Вона мала підтримувати бойовий дух та нагадувати про присутність полеглих у наших серцях, в нашій памʼяті, — говорить СТАСІК у пресрелізі. —  Але ми маємо дивитися правді в очі. В реальності герої помирають. Цієї конкретної людини, або іншої більше не існує, на її місці буде лише чорна порожнеча. Тому гасло має лишатися гаслом, але ми завжди маємо тримати на умі, що герої вмирають, і вони помирають за нас. Тож на нас тепер лежить обовʼязок жити достойно, і боротися з ворогом так, як боролися заради нас».

За всі візуальні рішення відповідала режисерка Анна Бурячкова. Її СТАСІК називає своїм «провідником у світ візуальної мови й вона обирає, як показувати слова картинками». Втім, образ Харона у відеокліпі придумала сама співачка: «Я маю цей досвід. Я відчувала, що означає вести загиблого воїна його останньою дорогою».

Стасік: «Я боюся, що більше нічого не напишу, що я більше не співачка»

Наразі СТАСІК працює військовим медиком (вона ветеран АТО й у 2022 році повернулась на фронт) і тому у відеокліпі з’являються її побратими та посестри по службі. Про людей в кадрі вона відгукується з особливою увагою: «В кліпі знімався мій напарник, з яким я йду пліч-о-пліч всю війну. Дівчина, під чиїм керівництвом я працюю на медеваку час від часу. Юний хлопець, чию групу я супроводжувала як медик. Ще один мій друг, з яким ми відвоювали всю Херсонську кампанію. І троє людей-символів: старша жінка, яка показує всіх непомітних жінок, що не ведуть Інстаграмів та ТікТоків, але беруть на себе величезну роботу на війні — від кухарів до гранатометниць та командирів бойових машин. І дівчина, що втратила на війні ногу і вона є символом дівчат, які заплатили вищу ціну, ніж інші за цю війну. І ще один хлопець, який є для мене символом всіх-всіх-всіх поранених».

У нашому інтерв’ю 2022 року СТАСІК вже розповідала про цей трек та можливу реакцію на нього:

«Це пісня про війну, про ту частину війни, про яку люди не хочуть чути. Це не мій текст, його написала і опублікувала у фейсбуку моя знайома поетеса, десь з рік тому. Я одразу сказала їй, що хочу це заспівати. Вона наче вийняла всі мої думки і просто оформила в слова. Я зрозуміла, що це саме те, що я маю сказати гучно. Тому я відразу попросила цю пісню і, до речі, збиралася її випустити до початку війни 24 лютого. А тепер я розумію, що якщо її випущу, то отримаю досить неприємну і жорстку реакцію, в більшості від людей, які дуже люблять “Колискову”. Але ця пісня правдива. І якщо в мене з’являться хоч якісь сили й хоч якесь натхнення на те, щоб зробити одну пісню, то це буде 100 % вона».

На питання про те, яку реакцію вона очікує сьогодні, і чи готова до неї, вона відповіла: «Я більше не очікую жодних реакцій, але я на неї готова».

Під псевдонімом СТАСІК Анастасія Шевченко випустила на YouTube-каналі сім відео, стільки ж треків на стримінгах — це все, що вона опублікувала за п’ять років, — а її лайв-програма триває не більше 20 хв. Через участь у бойових діях у Шевченко постраждало фізичне та ментальне здоров’я, які вона відновлювала всі ці роки. Власне біль після війни — фізичні болі і клінічна депресія — одні з речей, які сформували СТАСІК і властиву їй подачу. У квітні 2022 року вона знову вирушала на фронт військовим медиком. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis